Acquia Content Hub (8.x-1.48) - en to fr translation catalogue (43 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Author
fr: Auteur

en: Tags
fr: Étiquettes

en: all
fr: tout

en: None
fr: Aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: API Key
fr: Clé d'API

en: item
fr: élément

en: items
fr: éléments

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Purge
fr: Purger

en: Save Configuration
fr: Enregistrer la Configuration

en: Publish
fr: Publier

en: Secret Key
fr: Clé secrète

en: Machine name
fr: Nom système

en: User Role
fr: Rôle utilisateur

en: About
fr: À propos

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Shared secret
fr: Clé secrète partagée

en: Batch size
fr: Taille du lot

en: Bundles
fr: Types

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Not set
fr: Non défini

en: - All -
fr: - Tout -

en: Connection
fr: Connexion

en: Error: @error
fr: Erreur : @error

en: Entity Types
fr: Types d'entités

en: Entities
fr: Entités

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de @operation avec pour arguments : @args

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: The entity type.
fr: Le type d'entité.

en: Entity bundle
fr: Sous-type de l'entité

en: entity
fr: entité

en: Entity types
fr: Types d'entités

en: entities
fr: entités

en: Category %label has been deleted.
fr: La catégorie %label a été supprimée.

en: Created entity %type with ID %id.
fr: Entité %type créée avec l'identifiant (ID) %id.

en: Updated entity %type with ID %id.
fr: Entité %type ayant l'identifiant (ID) %id mise à jour.

en: One entity processed. | @count entities processed.
fr[0]: Une entité traitée.
fr[1]: @count entités traitées.

en: REST resource config ID
fr: Identifiant (ID) de configuration de la ressource REST
