Acquia Content Hub (8.x-2.13) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Last Updated
tr: Son Güncellenme

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: item
tr: öğe

en: items
tr: öğeler

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: update
tr: güncelle

en: The file could not be created.
tr: Dosya oluşturulamadı.

en: About
tr: Hakkında

en: Client name
tr: Müşteri adı

en: Status Details
tr: Durum Detayı
