Acquia Content Hub (8.x-2.32) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Last Updated
pt: Última Atualização

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Save
pt: Guardar

en: n/a
pt: não disponível

en: Results:
pt: Resultados:

en: API Key
pt: Chave API

en: Details
pt: Detalhes

en: Filters
pt: Filtros

en: update
pt: atualizar

en: Purge
pt: Purgar

en: Match
pt: Coincidente

en: The file could not be created.
pt: Não foi possível criar o ficheiro.

en: About
pt: Sobre

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: The settings have been saved.
pt: As definições foram guardadas.

en: Bundles
pt: Pacotes

en: Bundle
pt: Pacote

en: filter
pt: filtro

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pt: Ocorreu um erro ao processar @operation com os argumentos: @args

en: entity
pt: entidade

en: Entity types
pt: Tipos de entidades

en: Status Details
pt: Detalhes do Estado

en: Exclude from export queue
pt: Excluir da fila de exportação
