Acquia Content Hub (8.x-2.42) - en to cy translation catalogue (22 entries)

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Export
cy: Allfudo

en: Save
cy: Cadw

en: Details
cy: Manylion

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Original
cy: Gwreiddiol

en: update
cy: diweddaru

en: Secret Key
cy: Allwedd Cyfrinachol

en: The file could not be created.
cy: Ni ellir creu y ffeil.

en: filter
cy: hidlydd
