Acquia Content Hub (8.x-2.37) - en to ur translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: n/a
ur: کوئی نہیں

en: Details
ur: تفصیلات

en: The file could not be created.
ur: فائل تخلیق نہیں کی جا سکی۔

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل
