Acquia DAM (1.0.11) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Image size
fa: اندازه تصویر

en: Cancel
fa: لغو

en: Version
fa: نسخه

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Category
fa: دسته بندی

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Filename
fa: نام فایل

en: Updated
fa: به‌روز

en: Text
fa: متن

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: File name
fa: نام فایل

en: Is equal to
fa: برابر است با

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Media
fa: رسانه

en: Widget
fa: ساختار

en: Desc
fa: نزولی

en: Table
fa: جدول

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Expiration date
fa: تاریخ انقضا

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Log out
fa: خروج

en: All categories
fa: همه‌ی دسته‌ها

en: Apply
fa: تایید

en: Please wait...
fa: لطفا صبر کنید...

en: Grid
fa: شبکه

en: Offset
fa: جابجایی

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Is one of
fa: یکی از

en: Numeric
fa: عددی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Date and time
fa: تاریخ و زمان

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Long text
fa: متن طولانی

en: Media Types
fa: انواع رسانه

en: Asc
fa: صعودی
