Acquia DAM (1.1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (61 entries)

en: Image size
ja: 画像ファイルサイズ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Version
ja: バージョン

en: Date
ja: 日付

en: Size
ja: サイズ

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Category
ja: カテゴリー

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: Format
ja: フォーマット

en: Filename
ja: ファイル名

en: Updated
ja: 更新

en: Text
ja: テキスト

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: File name
ja: ファイル名

en: Is equal to
ja: 等しい

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Media
ja: メディア

en: Widget
ja: ウィジェット

en: Desc
ja: 降順

en: Table
ja: テーブル

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Expiration date
ja: 有効期限

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Created date
ja: 作成日時

en: Log out
ja: ログアウト

en: Metadata
ja: メタデータ

en: All categories
ja: すべてのカテゴリー

en: Apply
ja: 適用

en: Please wait...
ja: しばらくお待ちください...

en: Grid
ja: グリッド

en: Skip
ja: スキップ

en: Offset
ja: オフセット

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Is one of
ja: のいずれか

en: Checkbox
ja: チェックボックス

en: Numeric
ja: 数値

en: Alt text
ja: 代替テキスト

en: Dropdown
ja: ドロップダウン

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Date and time
ja: 日付と時刻

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Release date
ja: 発売日

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Long text
ja: 長い文章

en: Asc
ja: 昇順

en: Authorize
ja: 承認

en: Displaying @start - @end of @total
ja: @total 件中の @start 件目～ @end 件目を表示

en: Responsive image style
ja: レスポンシブ画像スタイル

en: Responsive image style: @responsive_image_style
ja: レスポンシブ画像スタイル: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
ja: レスポンシブ画像スタイルを選択してください。

en: Configure Responsive Image Styles
ja: レスポンシブイメージスタイルの設定

en: Format options
ja: 出力形式

en: - Skip field -
ja: - フィールドをスキップ -

en: Insert selected
ja: 選択したものを挿入
