Acquia DAM (1.1.11) - en to ar translation catalogue (59 entries)

en: Image size
ar: حجم الصورة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Version
ar: النسخة

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Category
ar: التصنيف

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Updated
ar: التحديث

en: Text
ar: نص

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Drupal
ar: دروبال

en: File name
ar: اسم الملف

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Media
ar: ميديا

en: Widget
ar: عنصر إدخال

en: Desc
ar: تنازلي

en: Table
ar: جدول

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: in
ar: في

en: Source type
ar: نوع المصدر

en: Log out
ar: خروج

en: Apply
ar: تطبيق

en: Please wait...
ar: يرجى الانتظار...

en: Grid
ar: شبكة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Is one of
ar: واحد من

en: Thumbnail width
ar: عرض الصورة المصغرة

en: Numeric
ar: رقمي

en: Dropdown
ar: القائمة المنسدلة

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Long text
ar: نص طويل

en: Upload destination
ar: وجهة الرفع

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ar: تحديد أين يجب تخزين الملفات النهائية. التخزين الخاص للملف يضع قيودا أكثر من التخزين العام، لكنه يسمح بوصول محدود للملفات لهذا الحقل.

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Displaying @start - @end of @total
ar: عرض @start - @end من @total

en: Responsive image style
ar: نمط الصور المتجاوبة
