Acquia Lift Connector (8.x-4.5) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: None
de: Keine

en: Default
de: Standard

en: Setup
de: Einstellungen

en: Visibility
de: Sichtbarkeit

en: Advanced
de: Erweitert

en: Customer
de: Kunde

en: Identity
de: Identität

en: Manual
de: Manuell

en: Source
de: Quelle

en: Entity
de: Entität

en: Rule Name
de: Name der Regel

en: Synchronization
de: Synchronisierung

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: Auto
de: Automatisch

en: Field Mappings
de: Felder Zuordnungen

en: Advanced configuration
de: Erweiterte Konfiguration

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Account ID
de: Konto-ID

en: Customized
de: Angepasst

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Field mappings
de: Feldzuordnungen

en: View modes
de: Inhaltsdarstellungen
