Acquia ACSF backup manager (8.x-1.2) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Action
de: Aktion

en: Download
de: Herunterladen

en: File
de: Datei

en: Size
de: Größe

en: Search
de: Suche

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Created
de: Erstellt

en: Database
de: Datenbank

en: Domain
de: Domäne

en: Directory
de: Verzeichnis

en: API key
de: API-Key

en: Sites
de: Websites

en: Debug
de: Debuggen

en: Other settings
de: Andere Einstellungen

en: Marked
de: Markiert

en: Statistic
de: Statistik

en: API settings
de: API-Einstellungen

en: Private files
de: Private Dateien

en: Public files
de: Öffentliche Dateien

en: request
de: Anfrage

en: Apply to selected items
de: Auf die ausgewählten Elemente anwenden

en: -- Select action --
de: -- Aktion auswählen --

en: Site groups
de: Website-Gruppen
