Advertising Entity (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Manage
fa: مدیریت

en: ID
fa: شناسه

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Contains
fa: شاملِ

en: Method
fa: روش

en: Exists
fa: وجود دارد

en: Equals
fa: مساوی

en: Regular expression
fa: عبارت منظم

en: Greater than
fa: بزرگتر از

en: Less than
fa: کوچکتر از

en: Testing
fa: آزمایش

en: Add another item
fa: افزودن آیتم دیگر

en: Identifier
fa: شناسه

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Display format
fa: قالب‌بندی نمایش

en: Personalization
fa: سفارشی سازی
