AdaptiveTheme (8.x-4.1) - en to he translation catalogue (82 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Value
he: ערך

en: Author
he: מחבר/ת

en: Enable
he: הפעלה

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Size
he: גודל

en: None
he: ללא

en: Weight
he: משקל

en: Center
he: מרכז

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to parent page
he: לעמוד האב

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Move
he: הזזה

en: Top
he: עליון

en: Menu
he: תפריט

en: Updated
he: עודכן

en: Layout
he: פריסה

en: n/a
he: -ללא-

en: Titles
he: כותרות

en: Options
he: אפשרויות

en: Separator
he: מפריד

en: Horizontal
he: אופקי

en: Vertical
he: אנכי

en: Last post
he: פרסום אחרון

en: Bottom
he: למטה

en: Published
he: מפורסם

en: Global settings
he: הגדרות כלליות

en: Normal
he: נורמלי

en: Up
he: עולה

en: Forum
he: פורום

en: Align
he: יישור

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Case
he: פנייה

en: Order
he: סידור

en: Show
he: הצג

en: Topics
he: נושאים

en: Posts
he: הודעות

en: Alignment
he: יישור

en: Randomize
he: להפוך לאקראי

en: Unit
he: יחידה

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Blocked
he: חסום

en: Video
he: וידאו

en: Reverse
he: הפוך

en: Not published
he: לא מפורסם

en: New
he: חדש

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Tabs
he: לשוניות

en: Next page
he: הדף הבא

en: Advanced Options
he: אופציות מתקדמות

en: Go to first page
he: לעמוד הראשון

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: Bold
he: מודגש

en: Blocks
he: בלוקים

en: Hide
he: הסתרה

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Inherit
he: תירש

en: Direction
he: כיוון

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Default style
he: סגנון ברירת מחדל

en: Upper case
he: אותיות רישיות

en: Lower case
he: אותיות קטנות

en: Pagination
he: דפדוף

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: You are here:
he: הנך נמצא כאן:

en: Previous page
he: הדף הקודם

en: Subscribe to @title
he: מנוי בRSS ל@title

en: Text Formats
he: מבני טקסט

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Wide
he: רחב

en: Last page
he: הדף האחרון

en: Last saved
he: נשמר לאחרונה

en: Not saved yet
he: לא נשמר עדיין

en: Comment types
he: סוגי תגובות

en: First page
he: דף ראשון

en: Page @items.current
he: עמוד @items.current

en: By @author @time ago
he: ע"י @author לפני @time

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date
