AdaptiveTheme (8.x-5.0) - en to fa translation catalogue (73 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Value
fa: مقدار

en: Author
fa: نویسنده

en: Enable
fa: فعال

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Size
fa: اندازه

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Center
fa: وسط

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Top
fa: بالا

en: Menu
fa: منو

en: Updated
fa: به‌روز

en: Layout
fa: آرایش

en: Display mode
fa: نحوه نمایش

en: n/a
fa: هیچ

en: Titles
fa: عناوین

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Separator
fa: جداکننده

en: Basic Settings
fa: تنظیمات پایه

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Bottom
fa: پایین

en: Published
fa: منتشر شده

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Normal
fa: عادی

en: Up
fa: بالا

en: Forum
fa: انجمن

en: Align
fa: تراز

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Case
fa: مورد

en: Order
fa: سفارش

en: Show
fa: نمایش

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Alignment
fa: تراز

en: Randomize
fa: تصادفی

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Fade
fa: محو شدن

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: Video
fa: ویدیو

en: Animation speed
fa: سرعت انیمیشن

en: Reverse
fa: معکوس

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Advanced Options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Bold
fa: برجسته

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Layouts
fa: آرایش‌ها

en: Overlay
fa: لایه ی پوشاننده

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Fonts
fa: فونت‌ها

en: Direction
fa: جهت

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Light
fa: روشن

en: Upper case
fa: حروف بزرگ

en: Lower case
fa: حروف کوچک

en: Search block
fa: بلوک جستجو

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Wide
fa: پهن

en: Comment types
fa: انواع دیدگاه
