Address (8.x-1.0-beta1) - en to te translation catalogue (19 entries)

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Type
te: రకం

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Priority
te: ప్రాధాన్యత

en: Country
te: దేశం

en: Weight
te: భారం

en: Name
te: పేరు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Add
te: చేర్చు

en: Format
te: ఆకృతి

en: Address
te: చిరునామా

en: State
te: రాష్ట్రం

en: Save settings
te: అమరికలు దాచు

en: City
te: నగరం

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: Language code
te: భాషా సంకేతం

en: - All -
te: - అన్ని -

en: Default country
te: అప్రమేయ దేశం
