Address (8.x-1.0-beta2) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Remove
fa: حذف

en: Priority
fa: اولویت

en: Country
fa: کشور

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Add
fa: افزودن

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: ID
fa: شناسه

en: Area
fa: منطقه

en: Address
fa: نشانی

en: State
fa: وضعیت

en: Recipient
fa: گیرنده

en: Company
fa: شرکت

en: Members
fa: اعضا

en: City
fa: شهر

en: Postal code
fa: کد پستی

en: Plugin
fa: افزونه

en: Street address
fa: آدرس خیابان

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Language code
fa: کد زبان

en: Organization
fa: سازمان

en: Country code
fa: کد کشور

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Address format
fa: قالب آدرس

en: Address formats
fa: قالبهای آدرس

en: - All -
fa: - همه -

en: Default country
fa: کشور پیش‌فرض

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: @name field is required.
fa: فیلد @name اجباری است.
