Admin Dialogs (1.0.16) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Administration
id: Administrasi

en: Action
id: Tindakan

en: Edit
id: Sunting

en: Settings
id: Pengaturan

en: Active
id: Aktif

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Width
id: Lebar

en: Pathauto
id: Pathauto (Path otomatis)

en: Other
id: Lainnya

en: Tasks
id: Tugas

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Experimental
id: Uji Coba

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: Local Tasks
id: Tugas-tugas lokal
