Admin Dialogs (1.0.18) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Administration
ar: الإدارة

en: Action
ar: إجراء

en: Edit
ar: تحرير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: ID
ar: المعرف ID

en: Paths
ar: مسارات

en: Active
ar: نشط

en: Global settings
ar: إعدادات عامة

en: Width
ar: العرض

en: Other
ar: آخر

en: Key
ar: المفتاح

en: Tasks
ar: المهام

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Experimental
ar: تجريبي

en: URL path
ar: مسار الرابط

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Route name
ar: اسم المسار
