Admin Dialogs (1.0.19) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Paths
fr: Chemins

en: Active
fr: Actif

en: Global settings
fr: Paramètres globaux

en: Width
fr: Largeur

en: Other
fr: Autre

en: Key
fr: Clef

en: CSS Selector
fr: Sélecteur CSS

en: Tasks
fr: Tâches

en: CSS Selectors
fr: Sélecteurs CSS

en: Contrib modules
fr: Modules contribués

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Experimental
fr: Expérimental

en: URL path
fr: Chemin d'URL

en: Dialog
fr: Dialogue

en: Machine Name
fr: Nom système

en: Entity bundle
fr: Sous-type de l'entité

en: Local Tasks
fr: Tâches Locales

en: Selection criteria
fr: Critère de sélection

en: Route name
fr: Nom de la route

en: New Group
fr: Nouveau groupe
