Admin Dialogs (1.0.4) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Administration
pt: Administração

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Active
pt: Ativo

en: Global settings
pt: Definições globais

en: Width
pt: Largura

en: Other
pt: Outro

en: Tasks
pt: Tarefas

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Dialog
pt: Diálogo

en: Machine Name
pt: Nome de máquina

en: Selection criteria
pt: Critério de seleção

en: Dialog width
pt: Largura do diálogo
