Admin Dialogs (1.0.21) - en to ne translation catalogue (16 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Type
ne: प्रकार

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Description
ne: विवरण

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Administration
ne: प्रशासनिक

en: Action
ne: कारवाही

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Settings
ne: व्यवस्था

en: Label
ne: लेबल

en: Active
ne: सक्रिय

en: Width
ne: चौडाई

en: Tasks
ne: कार्यहरु

en: - Select -
ne: - चयन गर्नुहोस् -
