Admin Toolbar (8.x-1.23) - en to hu translation catalogue (85 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Types
hu: Típusok

en: Settings
hu: Beállítások

en: Export
hu: Exportálás

en: Update
hu: Frissítés

en: Views
hu: Nézetek

en: Menu
hu: Menü

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Tools
hu: Eszközök

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Add menu
hu: Menü hozzáadása

en: Toolbar settings
hu: Eszközsor beállítások

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Add vocabulary
hu: Szótár hozzáadása

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Render cache
hu: Oldalelőállítási gyorsítótár

en: Reinstall modules
hu: Modulok újratelepítése

en: Session viewer
hu: Munkamenet-nézegető

en: Devel
hu: Fejleszt

en: About
hu: Leírás

en: Add a new user
hu: Új felhasználó hozzáadása

en: Rebuild menu
hu: Menü újraépítése

en: Run cron
hu: Időzített feladatok futtatása

en: Run updates
hu: Adatbázisfrissítés

en: Uses
hu: Használat

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Execute PHP Code
hu: PHP kód futtatása

en: Theme registry
hu: Smink gyorsítótár

en: Devel settings
hu: Devel modul beállításai

en: Add link
hu: Hivatkozás hozzáadása

en: Add content type
hu: Tartalomtípus hozzáadása

en: Cron ran successfully.
hu: Az időzített feladatok sikeresen lefutottak.

en: Flush all caches
hu: Minden gyorsítótár ürítése

en: Manage display
hu: Megjelenés beállítása

en: Detection and selection
hu: Észlelés és választás

en: Add custom block
hu: Egyéni blokk hozzáadása

en: Add media
hu: Média hozzáadása

en: Edit permissions
hu: Jogosultságok szerkesztése

en: Install new module
hu: Új modul telepítése

en: Install new theme
hu: Új smink telepítése

en: Add new view
hu: Új nézet

en: Add new view mode
hu: Új nézetmód hozzáadása

en: Manage form display
hu: Űrlap megjelenítésének beállítása

en: Used in views
hu: Nézetekben használt

en: All caches cleared.
hu: Minden gyorsítótár ürítve.

en: Add a new role
hu: Új szerepkör hozzáadása

en: Custom block library
hu: Egyéni blokkok könyvtára

en: Add new form mode
hu: Új űrlapmód hozzáadása

en: Add contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap hozzáadása

en: Static caches
hu: Statikus gyorsítótárak

en: Flush Css and Javascript
hu: CSS és JavaScript ürítése

en: CSS and JavaScript cache cleared.
hu: CSS és JavaScript gyorsítótár törölve.

en: Config editor
hu: Konfigurációszerkesztő

en: State editor
hu: Állapotszerkesztő

en: Entity Info
hu: Entitás információk

en: The Admin Toolbar greatly improves the user experience for those who regularly interact with the Drupal Toolbar by providing fast, full access to all links in the Drupal Toolbar without having to click to get there.
hu: Az <em>Admin Toolbar</em> modul jócskán javítja a felhasználói élményt azok számára, akik gyakran használják a Drupal adminisztrációs felületét, mivel a gyors, teljes elérést biztosító almenükön kívül már nem kell máshová kattintaniuk.

en: Provides a drop-down menu interface to the core Drupal Toolbar.
hu: Az alaprendszer („core”) <em>Toolbar</em> modulját lenyíló adminisztrátori menüvé bővíti.

en: Uninstall module
hu: Modul eltávolítása

en: Form API field types
hu: Form API mezőtípusok

en: Change records for Drupal core
hu: Drupal alaprendszer változásai

en: D8 API documentation
hu: Drupal 8 API-dokumentáció

en: Webprofiler settings
hu: <em>Webprofiler</em> beállítások

en: Adds menu links to the Admin Toolbar.
hu: További hivatkozásokat ad az <em>Admin Toolbar</em> modulhoz.

en: Flush CSS and Javascript
hu: CSS és JavaScript ürítése

en: Flush plugins cache
hu: Bővítmények gyorsítótárának ürítése

en: Flush static cache
hu: Statikus gyorsítótár ürítése

en: Flush routing and links cache
hu: Útválasztási gyorsítótár ürítése

en: Flush render cache
hu: Oldalelőállítási gyorsítótár ürítése

en: Plugins cache cleared.
hu: Bővítmények gyorsítótára ürítve.

en: Static cache cleared.
hu: Statikus gyorsítótár kiürítve.

en: Routing and links cache cleared.
hu: Útválasztási gyorsítótár kiürítve.

en: Render cache cleared.
hu: Oldalelőállítási gyorsítótár kiürítve.

en: The Admin Toolbar module enhances the <a href=":toolbar">Toolbar</a> module by providing fast access to all the administrative links at the top of your site. Admin Toolbar remains a very "lightweight" module by closely integrating with all Toolbar functionality. It can be used in conjunction with all the sub or complimentary modules, listed on <a href="https://www.drupal.org/project/admin_toolbar">Admin Toolbar</a>, for quick access to system commands such as Flush all caches, <a href=":automated_cron">Run cron</a>, Run Updates, etc... For more information, see <a href=":admin_toolbar_documentation">the online documentation for the Admin Toolbar module</a>.
hu: Az <em>Admin Toolbar</em> modul továbbfejleszti az alaprendszer <a href=":toolbar">Toolbar</a> modulja által biztosított eszköztárat: a tálca menüpontjai fölé vitt egérmutató hatására almenüket nyit le az adminisztrátori oldalak gyorsabb elérése érdekében. A modul ennek a szoros együttműködésnek köszönhetően viszonylag kis méretű tudott maradni. A <a href="https://www.drupal.org/project/admin_toolbar">projektoldalán</a> ismertetett további funkciók (mint például Minden gyorsítótár ürítése, az <a href=":automated_cron">időzített feladatok</a>, vagy a frissítések futtatása) is elérhetőek a segítségével. További tudnivaló az <em>Admin Toolbar</em> modul <a href=":admin_toolbar_documentation">online dokumentációjában</a> található.

en: Web Profiler settings
hu: <em>Web Profiler</em> beállítások

en: Provides a workaround for the common problem that users with 'Use the administration pages and help' permission see menu links they don't have access permission for. Once the issue <a href='https://www.drupal.org/node/296693'>https://www.drupal.org/node/296693</a> be solved, this module will be deprecated.
hu: Megoldást nyújt arra az általános problémára, hogy egy „Adminisztrációs oldalak és súgó használata” jogosultsággal bíró felhasználó olyan menüpontokat is lát, ami oldalakhoz egyébként nincs hozzáférési joga. Erre az ideiglenes megoldásra csak addig van szükség, amíg a <a href='https://www.drupal.org/node/296693'>296693-as hibajegy</a> meg nem oldódik, utána a modul elavulttá válik.

en: online documentation for Admin Toolbar
hu: Online dokumentáció az <em>Admin Toolbar</em> modulhoz

en: The Admin Toolbar Extra Tools module comes packaged with the :link module and adds functionality to it. The additional functionality is accessed thru extra links on the main administration :link2.  Some links to Admin Toolbar Extra Tools administration pages are located at the bottom of this page. For more information, see the :link3
hu: :link modullal együtt érkezik az <em>Admin Toolbar Extra Tools</em> és további funkciókkal bővíti annak lehetőségeit. Ezek elérhetőek a fő adminisztrációs felületen újonnan megjelenő hivatkozásokon keresztül is (:link2). A könnyebb tájékozódás érdekében néhány menüpont megtalálható ezen oldal alján is. További tudnivaló itt található: :link3

en: To use Admin Toolbar Extra Tools just install it like any other module.  There is no other configuration required. The Admin Toolbar functionality can be further extended by installing complimentary modules.  See :link for a complete listing of these complimentary modules.
hu: Az <em>Admin Toolbar Extra Tools</em> modul ugyanúgy telepíthető, mint bármelyik másik és nem szükséges további beállítás. Funkcionalitása tovább bővíthető kiegészítő modulok telepítésével, melyek teljes listája itt látható: :link.

en: Flush views cache
hu: Nézetek gyorsítótárának kiürítése

en: Views cache cleared.
hu: A <em>Views</em> gyorsítótár ürítve.

en: The Admin Toolbar Links Access Filter module Provides a workaround for the common problem that users with <em>Use the administration pages and help</em> permission see menu links they don't have access permission for. Once the issue <a href='@url'>Hide empty admin categories</a> be solved, this module will be deprecated.
hu: Az <em>Admin Toolbar Links Access Filter</em>modul ideiglenes megoldást nyújt arra az általános problémára, hogy egy „Adminisztrációs oldalak és súgó használata” jogosultsággal bíró felhasználó olyan menüpontokat is lát, ami oldalakhoz egyébként nincs hozzáférési joga. Erre az áthidaló javításra csak addig van szükség, amíg a <a href='@url'>Hide empty admin categories</a> (magyarul „Üres adminisztrációs kategóriák elrejtése”) című hibajegy meg nem oldódik, utána a modul elavulttá válik.
