Admin Toolbar Content (2.0.5) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Administration
nl: Beheer

en: More
nl: Meer

en: Categories
nl: Categorieën

en: Add new
nl: Nieuwe toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Number of items
nl: Aantal items

en: Files
nl: Bestanden

en: Webforms
nl: Formulieren

en: Common
nl: Algemeen

en: Menus
nl: Menu's

en: Plugin settings
nl: Plugin-instellingen

en: My account
nl: Mijn account

en: About
nl: Over

en: Webform submissions
nl: Formulierinzendingen

en: Recent content
nl: Recente inhoud

en: Edit my account
nl: Mijn account bewerken

en: Add @entity-type
nl: @entity-type toevoegen

en: Admin toolbar content settings
nl: Admin Toolbar Content-instellingen

en: Recent items
nl: Recente inhoud

en: Hide non content items
nl: Niet inhoud-gerelateerde menu-items verbergen

en: User account link
nl: Gebruikersprofiel-link

en: Show no link
nl: Geen link tonen

en: Link to user page
nl: Link naar profielpagina

en: Link to account edit form
nl: Link naar de profiel bewerken-pagina

en: Link to both
nl: Link naar beiden

en: Group collections
nl: Collecties groeperen

en: Don't Group
nl: Niet groeperen

en: At bottom
nl: Onderaan

en: At top
nl: Bovenaan

en: This module extends the admin toolbar for a better content administration experience.
nl: Deze module voegt extra links toe aan de beheerwerkbalk voor een betere beheerervaring.

en: Enabled the %plugin plugin.
nl: De plugin %plugin is ingeschakeld.

en: Group collections to a specific place.
nl: Collectiegroepen plaatsen.

en: Adds a 'Categories' item to the admin menu.
nl: Voegt een item 'Categorieën' toe aan het beheermenu.

en: Alters the system content menu to provide links for each content type.
nl: Voegt voor elk inhoudstype extra links toe.

en: Drupal menu
nl: Drupal-menu

en: Alters the main Drupal menu item.
nl: Past het Drupal-menu aan.

en: Adds a 'Media' item to the admin menu.
nl: Voegt een item 'Media' toe aan het beheermenu

en: Adds a 'Menus' item to the admin menu.
nl: Voegt een item 'Menu's' toe aan het beheermenu

en: Adds a 'Webforms' item to the admin menu.
nl: Voegt een item 'Webformulieren' toe aan het beheermenu

en: Hides items under "content" not directly related to content types.
nl: Verberg menu-items in 'Inhoud' die niet gerelateerd zijn aan inhoudstypes.

en: Links to user account pages.
nl: Link naar de profielpagina's.

en: Link to media library
nl: Link naar de mediabibliotheek.

en: Links media items directly to the media library.
nl: Link media-items rechtstreeks naar de mediabibliotheek.
