Administer Users by Role (8.x-2.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: more
ro: mai multe

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Active
ro: Activ

en: Page
ro: Pagina

en: Roles
ro: Roluri

en: Filter
ro: Filtru

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Desc
ro: Descendent

en: Role
ro: Rol

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Member for
ro: Membru pentru

en: People
ro: Persoane

en: Blocked
ro: Blocat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Permission
ro: Permisiune

en: Offset
ro: Decalaj

en: Provide a password for the new account in both fields.
ro: Introduceţi o parolă pentru noul cont.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: No people available.
ro: Nici o persoană disponibilă.

en: Select the method to cancel the account above.
ro: Selectați metoda pentru anularea contului de mai sus.

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ro: Gestionați conturile de utilizator, rolurile și permisiunile.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Name or email contains
ro: Numele sau emailul conține
