Administer Users by Role (8.x-3.0-beta1) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: List
hi: सूची

en: more
hi: और भी

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Active
hi: सक्रिय

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Roles
hi: भूमिका

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Last access
hi: अंतिम पहुंच

en: Desc
hi: अवरोही

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Role
hi: भूमिका

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Member for
hi: के लिये सदस्य

en: People
hi: कर्मचारी

en: Blocked
hi: बंद

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Permission
hi: अनुमति

en: About
hi: के बारे में

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
hi: उपयोगकर्ता खातों, भूमिकाओं और अनुमतियों का प्रबंधन करें.

en: Safe
hi: सुरक्षित

en: Unsafe
hi: असुरक्षित

en: Name or email contains
hi: नाम या ईमेल में है
