Advanced File Destination (1.0.0-beta3) - en to fa translation catalogue (60 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Path
fa: مسیر

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Create
fa: ایجاد

en: Advanced Settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Active
fa: فعال

en: Custom
fa: سفارشی

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Filter
fa: فیلتر

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Log message
fa: گزارش

en: Media
fa: رسانه

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Directory
fa: دایرکتوری

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Role
fa: نقش

en: Filters
fa: فیلترها

en: Untitled
fa: بدون عنوان

en: Modified
fa: اصلاح گردید

en: No items selected.
fa: هیچ آیتمی انتخاب نشده.

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Display style
fa: شیوه‌ی نمایش

en: Apply
fa: تایید

en: About
fa: درباره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Radio buttons
fa: دکمه‌های رادیویی

en: Revision information
fa: اطلاعات بازبینی

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: No items selected
fa: هیچ آیتمی انتخاب نشده است

en: - Any -
fa: - هر -

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها

en: Revision log message
fa: پیام گزارش بازبینی

en: Briefly describe the changes you have made.
fa: تغییراتی را که ایجاد کرده‌اید را به اختصار شرح دهید.

en: Last saved
fa: آخرین ذخیره

en: Apply to selected items
fa: برای آیتم‌های انتخاب شده اعمال شود
