Age exposed filter (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Views
ja: ビュー

en: Is less than
ja: より小さい

en: Is less than or equal to
ja: ～以下

en: Is equal to
ja: 等しい

en: Is greater than or equal to
ja: ～以上

en: Is greater than
ja: より大きい

en: Is not equal to
ja: 等しくない

en: empty
ja: 空

en: About
ja: アバウト

en: Is empty (NULL)
ja: 空(NULL)です

en: not empty
ja: 空ではない

en: <
ja: より小さい

en: <=
ja: 同じかより小さい

en: >=
ja: 同じかより大きい

en: >
ja: より大きい

en: Is between
ja: 範囲内にある

en: between
ja: 範囲内

en: Is not between
ja: 範囲外にある

en: not between
ja: 範囲外

en: Is not empty (NOT NULL)
ja: 空でない（NOT NULL）
