Aggregator (2.0.0) - en to pl translation catalogue (224 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Author
pl: Autor

en: List
pl: Lista

en: Description
pl: Opis

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Feed
pl: Zasób

en: Import
pl: Importuj

en: Default
pl: Domyślny

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Core
pl: Rdzeń

en: View
pl: Widok

en: never
pl: nigdy

en: aggregator
pl: subskrybent

en: Update interval
pl: Czas między aktualizacjami

en: The fully-qualified URL of the feed.
pl: Pełen adres kanału.

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Page
pl: Strona

en: Never
pl: Nigdy

en: Aggregator feed
pl: Kanał informacyjny subskrybenta

en: Aggregator feed ID
pl: ID kanału

en: Aggregator item
pl: Wiadomość subskrybenta

en: Aggregator item ID
pl: ID elementu

en: Link to URL
pl: Stwórz odnośnik do adresu URL

en: OPML feed
pl: Kanał OPML

en: Number of news items in block
pl: Liczba elementów w bloku

en: View this feed's recent news.
pl: Wyświetla ostatnie wiadomości z kanału.

en: Feed overview
pl: Kanały

en: Items
pl: Elementy

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Next update
pl: Kolejna aktualizacja

en: %time left
pl: jeszcze %time

en: Processor
pl: Procesor

en: The feed %feed has been updated.
pl: Kanał %feed został zaktualizowany.

en: Feed %feed added.
pl: Dodano kanał %feed.

en: The feed %feed has been added.
pl: Kanał %feed został dodany.

en: Processors
pl: Procesory

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Desc
pl: Malejąco

en: Updated URL for feed %title to %url.
pl: Adres kanału %title zmieniono na %url.

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Queued
pl: Zakolejkowane

en: Import OPML
pl: Importuj plik OPML

en: OPML File
pl: Plik OPML

en: Allowed HTML tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML

en: Sources
pl: Źródła

en: 1 item | @count items
pl[0]: 1 element
pl[1]: @count elementy
pl[2]: @count elementów

en: Source
pl: Źródło

en: @time ago
pl: @time temu

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Basic configuration
pl: Podstawowa konfiguracja

en: Language code
pl: Kod języka

en: Discard items older than
pl: Usuń elementy starsze niż

en: Aggregator
pl: Subskrybent

en: There is no new syndicated content from %site.
pl: Nie ma żadnych nowych wiadomości z witryny %site.

en: There is new syndicated content from %site.
pl: Nowe wiadomości z witryny %site.

en: URL to the feed.
pl: Adres URL kanału.

en: Last time feed was checked for new items, as Unix timestamp.
pl: Czas ostatniego sprawdzenia dostępności nowych elementów kanału w formacie Unix timestamp.

en: An image representing the feed.
pl: Obraz reprezentujący kanał

en: Entity tag HTTP response header, used for validating cache.
pl: Znacznik obiektu w nagłówku odpowiedzi HTTP używany do sprawdzania poprawności pamięci podręcznej.

en: When the feed was last modified, as a Unix timestamp.
pl: Czas ostatniej modyfikacji kanału w formacie Unix timestamp.

en: Primary Key: Unique ID for feed item.
pl: Klucz podstawowy: Unikalny ID elementu kanału.

en: Title of the feed item.
pl: Wielkość pliku w bajtach.

en: Link to the feed item.
pl: Odnośnik do elementu kanału.

en: Author of the feed item.
pl: Autor elementu kanału.

en: Body of the feed item.
pl: Treść elementu kanału

en: Post date of feed item, as a Unix timestamp.
pl: Data publikacji elementu kanału w formacie Unix timestamp.

en: Unique identifier for the feed item.
pl: Unikalny identyfikator elementu kanału.

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: More link
pl: Odnośnik "więcej"

en: About
pl: O stronie

en: Display type
pl: Wyświetl typ

en: Uses
pl: Używa

en: Add feed
pl: Dodaj kanał

en: 1 character | @count characters
pl[0]: 1 znak
pl[1]: @count znaki
pl[2]: @count znaków

en: Display as link
pl: Wyświetlaj jako odnośnik

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
pl: Wiadomości pobierane są przez moduł subskrybenta z zewnętrznych kanałów RSS i Atom.

en: The title of the aggregator item.
pl: Tytuł wiadomości od subskrybenta.

en: The link to the original source URL of the item.
pl: Odnośnik do miejsca, z którego pochodzi wiadomość.

en: The author of the original imported item.
pl: Autor zaimportowanej wiadomości.

en: The actual content of the imported item.
pl: Zawartość zaimportowanej wiadomości.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
pl: Data pierwotnej publikacji wiadomości (w przypadku niektórych kanałów, będzie to data importu).

en: Feed ID
pl: Identyfikator kanału

en: The unique ID of the aggregator feed.
pl: Unikatowy identyfikator kanału subskrybenta.

en: The title of the aggregator feed.
pl: Tytuł kanału subskrybenta.

en: The link to the source URL of the feed.
pl: Odnośnik do witryny, z której pochodzi kanał.

en: The date the feed was last checked for new content.
pl: Data ostatniego sprawdzania kanału w poszukiwaniu nowych wiadomości.

en: The description of the aggregator feed.
pl: Opis kanału.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
pl: Wyświetla wiadomość od subskrybenta, korzystając z oryginalnych danych.

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
pl: Nazwa kanału (lub witryny, która go udostępnia).

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
pl: Strona umożliwia dodanie kanału informacyjnego w formacie RSS, RDF lub Atom. Tego samego kanału nie można dodać dwa razy.

en: Update items
pl: Aktualizuj elementy

en: Item ID
pl: ID elementu

en: Posted on
pl: Zamieszczone w dniu

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Delete items
pl: Usuń pozycje

en: Title of the feed.
pl: Tytuł kanału.

en: Formatter settings
pl: Ustawienia formatera

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
pl: Wysyłanie pliku OPML, któy zostanie przetworzony po wysłaniu formularza.

en: OPML Remote URL
pl: Zdalny adres OPML

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
pl: Adres URL pliku OPML. Plik zostanie przetworzony po wysłaniu formularza.

en: No new feed has been added.
pl: Nie dodano żadnych nowych kanałów.

en: The URL %url is invalid.
pl: Adres %url jest niepoprawny.

en: A feed named %title already exists.
pl: Kanał o nazwie %title już istnieje.

en: A feed with the URL %url already exists.
pl: Kanał z adresu %url już istnieje.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
pl: Skrypt pobierający dane ze źródeł zewnętrznych. Należy wybrać skrypt odpowiedni dla źródła z jakiego będziesz pobierał dane.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
pl: Parser zmienia pobrane dane w zestandaryzowane struktury. Należy wybrać parser odpowiedni do typu kanału jaki będzie subskrybowany.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
pl: Procesory wykonują czynności na sparsowanych danych, na przykład zapisują je jako elementy w subskrybowanym kanale. Należy dokonać wyboru procesora odpowiedniego do zadania jakie ma być wykonane.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
pl: Dla większości zadań ustawienia domyślne będą wystarczające.

en: Default fetcher
pl: Domyślny skrypt pobierający

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
pl: Pobieranie danych z adresu URL przy pomocy procedury obsługi żądań HTTP Drupala.

en: Default parser
pl: Domyślny parser

en: Default processor
pl: Domyślny procesor

en: Creates lightweight records from feed items.
pl: Tworzy lekkie rekordy z pozycji kanału.

en: Default processor settings
pl: Domyślne ustawienia procesora

en: Number of items shown in listing pages
pl: Ilość pozycji pokazywanych na listach

en: Length of trimmed description
pl: Długość przyciętej wiadomości

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
pl: Maksymalna ilość znaków jaka może zostać użyta podczas pokazywania skróconej wersji zawartości.

en: Viewing feeds
pl: Przeglądanie kanałów

en: Adding, editing, and deleting feeds
pl: Dodawanie, edycja i usuwanie kanałów

en: Configuring cron
pl: Konfigurowanie demona cron

en: Administer news feeds
pl: Administracja kanałami wiadomości

en: View news feeds
pl: Przeglądanie kanałów wiadomości

en: Feed icon
pl: Ikona kanału

en: Title link
pl: Tytuł odnośnika

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
pl: Oddzielona spacjami lista znaczników jakie są dozwolone w treści pobieranej z kanałów. Niedozwolone znaczniki zostaną usunięte przy pobieraniu wiadomości.

en: Hash
pl: Hasz

en: Asc
pl: Rosnąco

en: The unique ID of the aggregator item.
pl: Unikalny identyfikator pozycji agregatora.

en: The guid of the original imported item.
pl: Identyfikator guid oryginalnie zaimportowanej pozycji.

en: The date of the most recent new content on the feed.
pl: Data najnowszej treści w kanale.

en: Block count
pl: Liczność bloku

en: Aggregator refresh
pl: Odświeżanie agregatora

en: The feed from %site seems to be broken because of error "%error".
pl: Kanał z %site wydaje się być uszkodzony z powodu błędu "%error".

en: The feed language code.
pl: Kod języka kanału.

en: Time when this feed was queued for refresh, 0 if not queued.
pl: Czas kiedy ten kanał dodano do kolejki odświeżania, 0 jeśli nie był dodany.

en: The link of the feed.
pl: Odnośnik do kanału

en: Calculated hash of the feed data, used for validating cache.
pl: Wyliczony hasz danych, używany do sprawdzania poprawności pamięci podręcznej

en: The ID of the aggregator feed.
pl: ID kanału agregatora

en: The title of the feed item.
pl: Tytuł elementu kanału.

en: The feed item language code.
pl: Kod języka elementu kanału.

en: The link of the feed item.
pl: Odnośnik elementu kanału.

en: The author of the feed item.
pl: Autor elementu kanału.

en: The body of the feed item.
pl: Treść elementu kanału.

en: Posted date of the feed item, as a Unix timestamp.
pl: Data publikacji elementu kanału w formacie Unix timestamp.

en: Failed to download OPML file due to "%error".
pl: Pobranie pliku OPML nie powiodło się z powodu "%error".

en: Aggregator feed item
pl: Element kanału subskrybenta

en: Default parser for RSS, Atom and RDF feeds.
pl: Domyślny parser dla kanałów RSS, Atom i RDF.

en: Select the feed that should be displayed
pl: Wybierz kanał, który należy wyświetlić

en: Lists (Views)
pl: Listy (Widoki)

en: The ID of the feed item.
pl: ID elementu kanału.

en: The aggregator feed UUID.
pl: UUID kanału agregatora

en: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> integration
pl: Integracja z <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr>

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie elementy z kanału %feed?

en: The news items from %site have been deleted.
pl: Usunięto wiadomości kanału %site

en: The feed ID.
pl: ID kanału.

en: Refresh frequency in seconds.
pl: Częstotliwość odświeżania w sekundach.

en: Last-checked unix timestamp.
pl: Czas ostatniego sprawdzenia w formacie Unix timestamp.

en: Entity tag HTTP response header.
pl: Znacznik obiektu w nagłówku odpowiedzi HTTP

en: When the feed was last modified.
pl: Data ostatniej modyfikacji kanału.

en: Number of items to display in the feed's block.
pl: Liczba elementów do wyświetlenia w bloku kanału.

en: The {aggregator_feed}.fid to which this item belongs.
pl: {aggregator_feed}.fid do którego należy ten element.

en: Aggregator settings
pl: Ustawienia subskrybenta

en: Aggregator XSS
pl: Subskrybent XSS

en: Aggregator item row
pl: wiersz elementu

en: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> is an XML format for exchanging feeds between aggregators. A single OPML document may contain many feeds. Aggregator uses this file to import all feeds at once. Upload a file from your computer or enter a URL where the OPML file can be downloaded.
pl: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> jest formatem danych opartym na XML wykorzystywanym do wymiany kanałów między subskrybentami. Pojedynczy dokument OPML może zawierać wiele kanałów. Subskrybent używa tego pliku do jednoczesnego importu wszystkich kanałów. Wyślij plik ze swojego komputera lub wprowadź adres pliku OPML do pobrania.

en: Aggregator feed block
pl: Blok kanału subskrybenta

en: <em>Either</em> upload a file or enter a URL.
pl: Wyślij plik <em>lub</em> wprowadź adres URL.

en: Items associated with this feed
pl: Elementy powiązane z tym kanałem

en: The feed image
pl: Obrazek kanału

en: The description of this feed
pl: Opis kanału

en: A more link to the feed detail page
pl: Odnośnik "więcej" do strony ze szczegółami kanału

en: The description of this feed item
pl: Opis tego elementu kanału

en: More<span class="visually-hidden"> posts about @title</span>
pl: Więcej <span class="visually-hidden">wpisów o @title</span>

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured cron maintenance task.
pl: Okres czasu pomiędzy aktualizacją kanałów. Wymaga poprawnie skonfigurowanej usługi cron.

en: Source feed
pl: Kanał źródłowy

en: The aggregator feed entity associated with this item.
pl: Encja kanału agregatora powiązana z tym elementem.

en: Many sites publish their headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. The aggregator supports <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Rss">RSS</a>, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Resource_Description_Framework">RDF</a>, and <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Atom_%28standard%29">Atom</a>.
pl: Wiele stron udostępnia nagłówki i posty za pomocą kanałów, korzystając z licznych, ustandaryzowanych formatów bazujących na XML. Syndykator wspiera <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Rss">RSS</a>, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Resource_Description_Framework">RDF</a> oraz <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Atom_%28standard%29">Atom</a>.

[ctx: Validation]
en: Feed title
pl: Tytuł kanału

en: A feed named %value already exists. Enter a unique title.
pl: Kanał o nazwie %value już istnieje. Należy podać unikalny tytuł.

[ctx: Validation]
en: Feed URL
pl: Adres URL kanału

en: A feed with this URL %value already exists. Enter a unique URL.
pl: Kanał o adresie URL %value już istnieje.  Wprowadź unikalny adres URL.

en: The feed %label has been deleted.
pl: Kanał %label został usunięty.

en: Filter output for aggregator items
pl: Filtruj dane wyjściowe dla elementów agregatora

en: Aggregator title
pl: Tytuł subskrybenta

en: Formats an aggregator item or feed title with an optional link.
pl: Przekształcenie elementu subskrybenta lub tytułu kanału w opcjonalny odnośnik.

en: imminently
pl: nieuchronnie

en: The Aggregator module is an on-site syndicator and news reader that gathers and displays fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines in feeds, using a number of standardized XML-based formats. For more information, see the <a href=":aggregator-module">online documentation for the Aggregator module</a>.
pl: Moduł Subskrybent jest potężnym narzędziem umożliwiającym pobieranie najświeższych wiadomości z kanałów RSS, RDF i Atom rozsianych po całej sieci. Tysiące witryn (szczególnie blogów, bądź tych, które publikują aktualności) udostępnia swoje artykuły poprzez kanały informacyjne korzystając z kilku ustandaryzowanych formatów opierających się na XML. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz <a href=":aggregator-module">dokumentację modułu Subskrybent</a>.

en: Users view feed content in the <a href=":aggregator">main aggregator display</a>, or by <a href=":aggregator-sources">their source</a> (usually via an RSS feed reader). The most recent content in a feed can be displayed as a block through the <a href=":admin-block">Blocks administration page</a>.
pl: Użytkownicy mogą oglądać pobrane wiadomości w <a href=":aggregator">głównym widoku subskrybenta</a> lub przeglądać <a href=":aggregator-sources">listę źródeł kanałów</a> (zazwyczaj za pomocą kanału RSS). Najnowsze pozycje w kanale można wyświetlać w blokach, które znajdziemy w <a href=":admin-block">dziale zarządzania blokami</a>.

en: Configuring the display of feed items
pl: Konfiguracja formatu wyświetlania elementów kanału

en: Discarding old feed items
pl: Odrzucanie starych elementów kanału

en: A <a href=":aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. OPML is an XML-based file format used to share outline-structured information such as a list of RSS feeds. Feeds can also be <a href=":import-opml">imported via an OPML file</a>.
pl: Dostępny jest <a href=":aggregator-opml">systemowy plik OPML</a> dla wszystkich kanałów. OPML jest formatem pliku opartym na XML wykorzystywanym do wymiany informacji w postaci hierarchicznych drzew danych takich jak listy kanałów RSS. Kanały mogą być także <a href=":import-opml">importowane za pomocą pliku OPML</a>.

en: A working <a href=":cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
pl: Działająca <a href=":cron">usługa cron</a> jest wymagana do automatycznego odświeżania kanałów.

en: @title feed
pl: Kanał @title

en: No feeds available. <a href=":link">Add feed</a>.
pl: Brak dostępnych kanałów. <a href=":link">Dodaj kanał</a>.

en: The parent website's description that comes from the @description element in the feed.
pl: Opis macierzystej witryny zawarty w elemencie @description kanału.

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
pl: Czas pomiędzy odświeżaniem kanału. Wymaga poprawnej konfiguracji <a href=":cron">zadań cron</a>.

en: Requires a correctly configured <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
pl: Wymaga poprawnej konfiguracji <a href=":cron">zadań cron</a>.

en: Add feeds or import OPMLs to gather external content and configure how often they are updated.
pl: Dodaj kanały lub zaimportuj pliki OPML w celu pobierania zawartości z zewnątrz i ustawienia jak często będzie odświeżana.

en: Aggregator RSS feed
pl: Subskrybent kanału RSS

en: Aggregator sources
pl: Źródła subskrybenta

en: An icon that links to the feed URL
pl: Ikona, której odnośnik prowadzi do adresu kanału

en: Parent website of the feed.
pl: Macierzysta witryna kanału.

en: Parent website's description of the feed.
pl: Opis macierzystej witryny kanału.

en: Administrators can add, edit, and delete feeds, and choose how often to check each feed for newly updated items on the <a href=":feededit">Aggregator administration page</a>.
pl: Administrator może dodawać, usuwać i modyfikować kanały a także ustalać częstotliwość sprawdzania źródła na <a href=":feededit">stronie zarządzania kanałami</a>.

en: Administrators can choose how many items are displayed in the listing pages, which HTML tags are allowed in the content of feed items, and whether they should be trimmed to a maximum number of characters on the <a href=":settings">Aggregator settings page</a>.
pl: Na <a href=":settings">stronie zarządzania kanałami</a> administratorzy mogą wybrać ilość pozycji która będzie wyświetlona na stronie z wykazem, które znaczniki HTML są dozwolone i czy tekst powinien zostać przycięty do maksymalnej ilości znaków.

en: Administrators can choose whether to discard feed items that are older than a specified period of time on the <a href=":settings">Aggregator settings page</a>. This requires a correctly configured cron maintenance task (see below).
pl: Na <a href=":settings">stronie zarządzania kanałami</a> administratorzy mogą zdecydować po jakim czasie odrzucić pozycje pochodzące z kanału. Ustawienie to wymaga poprawnie skonfigurowanego Crona (zobacz poniżej).

en: Aggregator feeds
pl: Kanały informacyjne subskrybenta

en: aggregator feed
pl: kanał informacyjny subskrybenta

en: aggregator feeds
pl: kanały informacyjne subskrybenta

en: Aggregator feed items
pl: Elementy kanału subskrybenta

en: aggregator feed item
pl: element kanału subskrybenta

en: aggregator feed items
pl: elementy kanału subskrybenta
