Aggregator (2.1.0) - en to he translation catalogue (97 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Edit
he: עריכה

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Settings
he: הגדרות

en: Feed
he: פיד

en: Import
he: יבוא

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: never
he: אף פעם

en: aggregator
he: צובר

en: Update interval
he: תדירות עדכון

en: The fully-qualified URL of the feed.
he: כתובת ה-URL המלאה של המקור, כולל קידומת.

en: Configure
he: הגדרות

en: Never
he: אף פעם

en: Aggregator feed
he: הזנת צובר

en: Aggregator feed ID
he: מזהה של הזנה באגרגטור

en: Aggregator item
he: פריט צובר

en: Aggregator item ID
he: מזהה של פריט באגרגטור

en: Link to URL
he: קישור לURL

en: Number of news items in block
he: מספר פריטי חדשות במסגרת תצוגה

en: View this feed's recent news.
he: צפיה בחדשות האחרונות של הפיד הזה.

en: Feed overview
he: רשימת מקורות

en: Items
he: פריטים

en: Last update
he: עדכון אחרון

en: Next update
he: העדכון הבא

en: %time left
he: נותרו %time

en: Processor
he: מעבד

en: The feed %feed has been updated.
he: ההזנה %feed עודכנה.

en: Feed %feed added.
he: המקור %feed נוסף.

en: The feed %feed has been added.
he: ההזנה %feed התווספה.

en: Processors
he: מעבדים

en: Goal
he: יעד

en: Updated URL for feed %title to %url.
he: עדכון כתובת אינטרנט %url עבור נושא %title .

en: Modified
he: השתנה

en: Queued
he: בהמתנה (בתור)

en: Import OPML
he: יבוא OPML

en: OPML File
he: קובץ OPML

en: 1 item | @count items
he[0]: פריט אחד
he[1]: @count פריטים

en: Source
he: מקור

en: @time ago
he: לפני @time

en: Basic configuration
he: הגדרות בסיסיות

en: Language code
he: קוד השפה

en: Parser
he: מפענח

en: Discard items older than
he: מחיקת פריטים ישנים מ-

en: Aggregator
he: צובר

en: There is no new syndicated content from %site.
he: אין תוכן סינדיקציה חדש מ-%site.

en: There is new syndicated content from %site.
he: יש תוכן סינדיקציה חדש מ-%site.

en: Title of the feed item.
he: כותרת  ההזנה

en: Link to the feed item.
he: קישור לפריט ההזנה.

en: Author of the feed item.
he: מחבר/ת הפוסט בהזנה

en: Body of the feed item.
he: גוף הפוסט בהזנה

en: Unique identifier for the feed item.
he: מזהה ייחודי לפריט ההזנה.

en: More link
he: קישור להמשך

en: About
he: אודות

en: Steps
he: צעדים

en: Web services
he: שרותי רשת - Web services

en: Display type
he: סוג תצוגה

en: Uses
he: שימושים

en: Add feed
he: הוספת הזנה

en: Display as link
he: להציג כקישור

en: The title of the aggregator item.
he: כותרת פריט הצובר.

en: The link to the original source URL of the item.
he: הקישור לכתובת ה-URL המקורית של הפריט.

en: The author of the original imported item.
he: מחבר/ת הפריט המיובא המקורי.

en: The actual content of the imported item.
he: תוכן הפריט המיובא.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
he: התאריך בו פורסם פריט ההזנה המקורי. (בחלק מההזנות, יהיה זה התאריך בו הוא יובא.)

en: Feed ID
he: מזהה הזנה

en: The unique ID of the aggregator feed.
he: המזהה הייחודי של הזנת הצובר.

en: The title of the aggregator feed.
he: כותרת הזנת הצובר.

en: The link to the source URL of the feed.
he: הקישור לכתובת ה-URL של מקור ההזנה.

en: The date the feed was last checked for new content.
he: התאריך האחרון בו ההזנה נבדקה עבור תוכן חדש.

en: The description of the aggregator feed.
he: תאור הזנת הצובר.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
he: שם ההזנה (או שם האתר המספק את ההזנה).

en: Update items
he: עדכון פריטים

en: Delete items
he: מחיקת פריטים

en: No new feed has been added.
he: לא נוספה רשימת הזנה חדשה.

en: The URL %url is invalid.
he: הכתובת %url אינה תקינה.

en: A feed named %title already exists.
he: רשימת הזנה בשם %title כבר קיימת.

en: A feed with the URL %url already exists.
he: רשימת הזנה עם הכתובת %url כבר קיימת.

en: Default parser
he: מפענח ברירת המחדל

en: Default processor
he: מעבד ברירת המחדל

en: Default processor settings
he: הגדרות מעבד ברירת המחדל

en: Number of items shown in listing pages
he: מספר הפריטים המוצגים בדפי הרשומות

en: Viewing feeds
he: צפייה בהזנות

en: Adding, editing, and deleting feeds
he: הוספה, עריכה ומחיקה של ההזנות

en: Configuring cron
he: הגדרת cron

en: The guid of the original imported item.
he: מזהה GUID של הפריט המיובא המקורי

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את כל הפריטים מההזנה %feed?

en: Refresh frequency in seconds.
he: תדירות ריענון בשניות

en: Last-checked unix timestamp.
he: חותמת זמן של יוניקס, נאחרונה שנבדקה.

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured cron maintenance task.
he: משך הזמן בין עדכוני ההזנה. נדרש שבאתר יפעל cron יפעל באופן תקין.

en: The feed %label has been deleted.
he: נמחקה ההזנה %label.
