aGov (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (186 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: yes
tr: evet

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Download
tr: İndir

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: Archive
tr: Arşiv

en: View
tr: Görüntüle

en: Audio
tr: Ses

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Advanced search
tr: Gelişmiş arama

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Upload
tr: Yükle

en: type
tr: tür

en: User
tr: Kullanıcı

en: Files
tr: Dosyalar

en: file
tr: dosya

en: no
tr: hayır

en: Separator
tr: Ayraç

en: Display links
tr: Bağlantıları göster

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Filter
tr: Süzgeç

en: URL alias
tr: URL takma adları

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: Load
tr: Yükle

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
tr: Öntanımlı yol şablonu (aşağıdaki tüm boş şablonlu sözlüklere uygulanacaktır)

en: Pattern for forums and forum containers
tr: Forumlar ve forum taşıyıcıları için şablon

en: Pattern for user account page paths
tr: Kullanıcı hesap sayfaları için şablon

en: Verbose
tr: Detaylı

en: Display alias changes (except during bulk updates).
tr: İsim değişikliklerini göster (toplu güncellemeler dışında)

en: Replace by separator
tr: Ayraç ile değiştir

en: Maximum alias length
tr: Takma adın (alias) ençok uzunluğu

en: Maximum component length
tr: En fazla bileşen uzunluğu

en: Update action
tr: Güncelleme eylemi

en: Strings to Remove
tr: Kaldırılacak kelimeler

en: Pathauto
tr: OtoYol

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
tr: Eklentilerin oluşturdukları içerik için otomatik olarak URL isimleri oluşturmasını sağlar.

en: Loop
tr: Döngü

en: File type
tr: Dosya türü

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Destination
tr: Hedef

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Undefined
tr: Tanımsız

en: Tokens
tr: tokens

en: Refine
tr: Yeniden ayarla

en: Undo
tr: Geri al

en: Add file
tr: Dosya ekle.

en: Period
tr: Nokta

en: any
tr: herhangi biri

en: Asterisk
tr: Yıldız

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: File settings
tr: Dosya ayarları

en: Download link
tr: İndirme: link

en: File types
tr: Dosya türleri

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: URL path settings
tr: URL yol ayarları

en: Maximum upload size
tr: Maksimum dosya büyüklüğü

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
tr: Otomatik olarak oluşturulan %original_alias varolan bir isim ile çakıştı. Yeni isim %alias olarak değiştirildi.

en: Delete aliases
tr: İsimleri sil

en: Automatic alias
tr: Otomatik isimlendirme

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
tr: Başlıklardaki kelimeleri ayırmak için kullanılan kelime. Bu, tüm boşluk ve noktalama işaretlerinin yerine kullanılacaktır. Ayraç olarak boşluk veya + karakterini kullanmak beklenmeyen sonuçlara yol açabilir.

en: Character case
tr: Büyük-küçük harf

en: Leave case the same as source token values.
tr: Kaynak dizgelerindeki büyük-küçük harf yerleşimini aynen bırak

en: Change to lower case
tr: Küçük harfe çevir

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
tr: Bir şey yapma. Eski takma ad olduğu gibi kalsın.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
tr: Yeni bir takma ad oluştur. Eski adlandırma da işlevini sürdürsün.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
tr: Yeni bir takma ad oluştur. Eski adlandırmayı sil.

en: Transliterate prior to creating alias
tr: İsim oluşturmadan önce alfabeyi değiştir

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
tr: Yeni ismi, sadece ASCII-96 karakter kümesinde bulunan harf ve rakamları içerecek şekilde süz.

en: No action (do not replace)
tr: Bir şey yapma (değiştirme)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
tr: Tüm isimleri sil. Silinecek isim sayısı: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
tr: Tüm @label için isimleri sil. Silinecek isim sayısı: %count.

en: Delete aliases now!
tr: Takma adları sil!

en: All of your path aliases have been deleted.
tr: Tüm adres yolları silindi.

en: Show only items where
tr: Öyle öğeleri göster ki

en: Enter your keywords
tr: Anahtar kelimelerinizi girin

en: Link to file
tr: Dosya bağlantısı

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Containing any of the words
tr: Bu kelimelerden herhangi birini içeren

en: Containing the phrase
tr: Bu ibareyi içeren

en: Containing none of the words
tr: Bu kelimelerin hiçbirini içermeyen

en: Only of the type(s)
tr: Sadece bu türün/türlerin

en: Keyword relevance
tr: Anahtar sözcük uygunluğu

en: Recently posted
tr: Yakın zamanda gönderilmiş olmak

en: Factor
tr: Etken

en: About
tr: Hakkında

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: @type %title has been deleted.
tr: @type %title silindi.

en: Patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Title only
tr: Sadece başlık

en: pixels
tr: piksel

en: Display type
tr: Gösterim türü

en: Colon
tr: İki nokta

en: Save and continue
tr: Kaydet ve devam et

en: Comma
tr: Virgül

en: Semicolon
tr: Noktalı virgül

en: MIME type
tr: MIME tipi

en: Download file
tr: Dosyayı indir

en: The post could not be saved.
tr: Gönderi kaydedilemedi.

en: Delete link
tr: Bağlantıyı sil

en: Slash
tr: Bölü

en: Download URL
tr: İndirme bağlantısı

en: Alias: @alias
tr: Takma ad: @alias

en: No alias
tr: Takma ad yok.

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: Punctuation
tr: Noktalama işaretleri

en: The name of the file.
tr: Dosyanın adı.

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Ampersand
tr: Ve işareti (&amp;)

en: Edit URL
tr: URL düzenle

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
tr: Geçersiz makina ismi. %invalid dışında bir isim giriniz.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
tr: %file açılamadı, geçerli bir arşiv dosyası değil.

en: Image style
tr: Resim stili

en: Administer pathauto
tr: OtoYol yönetimi

en: Notify of Path Changes
tr: yol değişikliklerinden haberdar et

en: Upload a new file
tr: Yeni bir dosya yükle

en: Output machine name
tr: Çıktı makine adı

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
tr: Uzantıları virgül ile boşluk bırakarak yazın, nokta koymayın.

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: %title has been created.
tr: %title oluşturuldu.

en: %title has been updated.
tr: %title güncellendi.

en: Update URL alias
tr: Yol ismini güncelle

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: and where %property is %value
tr: ve ayrıca %property = %value

en: where %property is %value
tr: %property değeri %value olan

en: and where
tr: ve ayrıca

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Underscore
tr: Alt çizgi

en: Enable to override this field's links.
tr: Bu alanın bağlantılarını geçersiz kılmak için etkinleştir.

en: Double quotation marks
tr: Çift tırnak işareti

en: Single quotation marks (apostrophe)
tr: Tek tırnak (kesme) işareti

en: Hyphen
tr: Tire

en: Vertical bar (pipe)
tr: Dikey çizgi

en: Left curly bracket
tr: Süslü sol parantez

en: Left square bracket
tr: Köşeli sol parantez

en: Right curly bracket
tr: Süslü sağ parantez

en: Right square bracket
tr: Köşeli sağ parantez

en: Plus sign
tr: Artı işareti

en: Equal sign
tr: Eşittir işareti

en: Percent sign
tr: Yüzde işareti

en: Caret
tr: İnceltme (şapka) işareti

en: Dollar sign
tr: Dolar işareti

en: Number sign (pound sign, hash)
tr: Sayı işareti

en: Exclamation mark
tr: Ünlem işareti

en: Left parenthesis
tr: Sol parantez

en: Right parenthesis
tr: Sağ parantez

en: Question mark
tr: Soru işareti

en: Less-than sign
tr: Küçüktür işareti

en: Greater-than sign
tr: Büyüktür işareti

en: Administer files
tr: Dosyaları yönet

en: Use site default RSS settings
tr: Sitenin varsayılan RSS ayarlarını kullan

en: This field supports tokens.
tr: Bu alan değişkenleri (tokens) destekler.

en: Joined path
tr: Katılma yolu

en: Autoplay: %autoplay
tr: Otomatik oynatma: %autoplay

en: Loop: %loop
tr: Döngü: %loop

en: Muted: %muted
tr: Sessiz: %muted

en: Display of multiple files
tr: Birden fazla dosya görüntüleme
