aGov (8.x-1.0-alpha8) - en to nl translation catalogue (57 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: Description
nl: Beschrijving

en: On
nl: Aan

en: Search
nl: Zoeken

en: Image
nl: Afbeelding

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Icon
nl: Pictogram

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Off
nl: Uit

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Desc
nl: Aflopend

en: Site map
nl: Sitemap

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: Users
nl: Gebruikers

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Documents
nl: Documenten

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: News
nl: Nieuws

en: Anonymous user
nl: Anonieme gebruiker

en: Apply
nl: Toepassen

en: Quick Links
nl: Snelkoppelingen

en: Authenticated user
nl: Geverifieerde gebruiker

en: Publications
nl: Publicaties

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Enter your keywords
nl: Trefwoorden invoeren

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Save and continue
nl: Opslaan en doorgaan

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Search index
nl: Zoekindex

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Search form
nl: Zoekveld

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Moderation state
nl: Moderatiestatus

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Asc
nl: Oplopend

en: Full HTML
nl: Volledige HTML

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Search result highlighting input
nl: Zoekresultaat uitlichten-invoer

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: Basic HTML
nl: Eenvoudige HTML

en: Restricted HTML
nl: Beperkte HTML
