aGov (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (49 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: Description
fa: شرح

en: On
fa: روشن

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Help
fa: راهنما

en: Icon
fa: شمایل

en: Menu
fa: منو

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Contact
fa: تماس

en: Panels
fa: پنل‌ها

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Desc
fa: نزولی

en: Site map
fa: نقشه سایت

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Users
fa: کاربران

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Your message has been sent.
fa: پیغام شما ارسال شد.

en: Video
fa: ویدیو

en: Documents
fa: اسناد

en: Anonymous user
fa: کاربر ناشناس

en: Apply
fa: تایید

en: Authenticated user
fa: کاربر شناخته شده

en: Upload Image
fa: بارگذاری تصویر

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Search index
fa: شاخص جستجو

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
