aGov (8.x-1.4) - en to it translation catalogue (56 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Content
it: Contenuto

en: Description
it: Descrizione

en: On
it: Acceso

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Preview
it: Anteprima

en: Help
it: Aiuto

en: Icon
it: Icona

en: Teaser
it: Anteprima

en: Contact
it: Contatto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Desc
it: Disc

en: Site map
it: Sitemap

en: User login
it: Accesso utente

en: Users
it: Utenti

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Your message has been sent.
it: Il messaggio è stato inviato.

en: Documents
it: Documenti

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Tabs
it: Schede

en: Anonymous user
it: Utente anonimo

en: Apply
it: Applica

en: Authenticated user
it: Utente autenticato

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Save and continue
it: Salva e continua

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Search index
it: Indice di ricerca

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Search form
it: Form di ricerca

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Moderation state
it: Stato moderazione

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Master
it: Principale

en: Full HTML
it: HTML completo

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Search result highlighting input
it: Highlighting dei risultati di ricerca

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: Basic HTML
it: HTML di base

en: Restricted HTML
it: HTML ristretto
