AI (Artificial Intelligence) (1.2.3) - en to bn translation catalogue (56 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Closed
bn: বন্ধ

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Error
bn: ত্রুটি

en: All
bn: সমস্ত

en: To
bn: বরাবর

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক

en: Database name
bn: ডাটাবেজের নাম

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Workflow
bn: কাজের ধারা

en: Session
bn: সেশন

en: Index
bn: সূচীপত্র

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Translate
bn: অনুবাদ

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Choose language
bn: ভাষা নির্বাচন করুন
