AI (Artificial Intelligence) (1.2.3) - en to mr translation catalogue (77 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: Closed
mr: बंद

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Action
mr: कृती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Message
mr: संदेश

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Help text
mr: माहिती अक्षर

en: Required
mr: आवश्यक

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Error
mr: तृटी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Page
mr: पान

en: To
mr: प्रति:

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Filter
mr: गाळणी

en: configure
mr: कॊनफ़ीगर

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Send
mr: पाठवा

en: Example
mr: उदाहरण

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Ignore
mr: दुर्लक्ष करा

en: String
mr: संज्ञा

en: Temperature
mr: तापमान

en: Maximum length
mr: कमाल लांबी

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Integer
mr: पूर्णांक

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Database name
mr: डेटाबेसचे नाव

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Results
mr: निकाल

en: Bottom right
mr: खालील उजवे

en: Bottom left
mr: खालील डावे

en: Float
mr: अपूर्णांक

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Use default
mr: डीफॉल्ट वापरा

en: Boolean
mr: बूलीय

en: Bundle
mr: बंडल

en: Choose language
mr: भाषा निवडा
