AI (Artificial Intelligence) (1.2.3) - en to th translation catalogue (78 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Type
th: ประเภท

en: Closed
th: ปิด

en: List
th: ดูลิสต์

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Read more
th: อ่านต่อ

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Action
th: แอคชั่น

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: None
th: ไม่มี

en: Message
th: ข้อความ

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Variable
th: ตัวแปร

en: Link
th: ลิงค์

en: Required
th: จำเป็น

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: Text
th: ข้อความ

en: ID
th: ไอดี

en: n/a
th: ไม่มีข้อมูล

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: To
th: ถึง

en: Score
th: คะแนน

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: configure
th: ตั้งค่า

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Details
th: รายละเอียด

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Send
th: ส่ง

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Other
th: อื่นๆ

en: Ignore
th: ไม่สนใจ

en: String
th: ข้อความ

en: Maximum length
th: ความยาวสูงสุด

en: Provider
th: ผู้ให้บริการ

en: Arguments
th: ข้อโต้แย้ง

en: Optional
th: ไม่จำเป็น

en: Integer
th: จำนวนเต็ม

en: Close
th: ปิด

en: Database name
th: ชื่อฐานข้อมูล

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: Results
th: ผลลัพท์

en: Variables
th: ตัวแปร

en: Float
th: เลขทศนิยม

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Use default
th: ใช้ค่าเริ่มต้น

en: Boolean
th: บูลีน

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Choose language
th: เลือกภาษา

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
th: ชื่อสำหรับอ้างอิงนี้ถูกใช้แล้ว ชื่อนี้ต้องไม่ซ้ำ
