AI (Artificial Intelligence) (1.2.7) - en to eo translation catalogue (74 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Closed
eo: Fermita

en: List
eo: Listo

en: Actions
eo: Agoj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Read more
eo: Legu pli

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Administration
eo: Administrado

en: Action
eo: Ago

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: None
eo: Neniu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: Variable
eo: Variablo

en: Link
eo: Ligilo

en: Image
eo: Bildo

en: Help text
eo: Helpa teksto

en: Required
eo: Bezonata

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Taxonomy term
eo: Taksonomia termo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: View
eo: Vidu

en: Text
eo: Teksto

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Error
eo: Eraro

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Roles
eo: Roloj

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Explanation
eo: Klarigo

en: configure
eo: agordu

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Details
eo: Detaloj

en: Unlimited
eo: Senlima

en: Send
eo: Sendu

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Other
eo: Alia

en: Ignore
eo: Ignoru

en: String
eo: Signovico

en: Maximum length
eo: Maximuma longo

en: Provider
eo: Provizanto

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Integer
eo: Entjero

en: Database name
eo: Datumbaza nomo

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Workflow
eo: Laborfluo

en: Results
eo: Rezultoj

en: Variables
eo: Variabloj

en: Float
eo: Glitpunktnombro

en: Index
eo: Indekso

en: Translate
eo: Traduku

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Use default
eo: Uzu la defaŭlton

en: Boolean
eo: Bulea valoro

en: Bundle
eo: Fasko

en: Choose language
eo: Elektu lingvon
