AI (Artificial Intelligence) (1.2.7) - en to ml translation catalogue (54 entries)

en: Home
ml: പൂമുഖം

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Submit
ml: സമര്‍പ്പിക്കു

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: Closed
ml: അടച്ചു

en: List
ml: പട്ടിക

en: Actions
ml: പ്രവര്‍ത്തികള്‍

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Language
ml: ഭാഷ

en: Read more
ml: കൂടുതൽ വായിക്കുക

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Action
ml: പ്രവര്‍ത്തി

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: None
ml: ഇല്ല

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: Response
ml: പ്രതികരണം

en: - None -
ml: - ഇല്ല -

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Variable
ml: വേരിയബിൾ

en: Image
ml: ചിത്രം

en: Help text
ml: സഹായം

en: Required
ml: അത്യന്താപേക്ഷിതം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: Text
ml: ടെക്സ്റ്റ്

en: n/a
ml: ശൂന്യം

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Continue
ml: തുടരുക

en: Error
ml: പ്രശ്നം

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ

en: configure
ml: ക്രമീകരണം

en: Details
ml: വിശദാംശങ്ങൾ

en: Unlimited
ml: അനിയന്ത്രിതം

en: Ignore
ml: തിരസ്കരിക്കുക

en: String
ml: സ്ട്രിങ്ങ്

en: Maximum length
ml: പരമാവധി നീളം

en: Provider
ml: ദാതാവ്

en: Integer
ml: പൂര്‍ണ്ണസംഖ്യ

en: Database name
ml: ഡാറ്റാബേസിന്‍റെ പേര്

en: Authored on
ml: എഴുതിയ സമയം

en: Info
ml: വിവരം

en: Float
ml: ഫ്ലോട്ട്

en: Boolean
ml: ബൂളിയന്‍

en: Choose language
ml: ഭാഷ തെരഞ്ഞെടുക്കല്‍
