AI (Artificial Intelligence) (1.2.7) - en to ro translation catalogue (127 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Closed
ro: Închis

en: List
ro: Listă

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: Action
ro: Acțiune

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: Message
ro: Mesaj

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Variable
ro: Variabilă

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Help text
ro: Text de ajutor

en: Required
ro: Necesar

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afișează

en: Dimensions
ro: Dimensiuni

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: Error
ro: Eroare

en: Created
ro: Creat

en: Advanced Settings
ro: Setări Avansate

en: All
ro: Toate

en: Database
ro: Bază de date

en: Roles
ro: Roluri

en: Score
ro: Scor

en: Filter
ro: Filtru

en: Explanation
ro: Explicaţie

en: Contains
ro: Conține

en: Add action
ro: Adaugă acţiune

en: configure
ro: configurează

en: Advanced
ro: Avansat

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: dimensions
ro: dimensiuni

en: Default Value
ro: valoare implicită

en: Details
ro: Detalii

en: Amount
ro: Suma

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Send
ro: Trimite

en: Example
ro: Exemplu

en: Configuration
ro: Configurație

en: Other
ro: Altele

en: Role
ro: Rol

en: Ignore
ro: Ignoră

en: String
ro: Șir text

en: Temperature
ro: Temperatură

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Provider
ro: Furnizor

en: Arguments
ro: Argumente

en: Optional
ro: Opțional

en: Exposed Filters
ro: Filtre expuse

en: Integer
ro: Număr întreg

en: Close
ro: Închideți

en: Property
ro: Proprietate

en: Labels
ro: Etichete

en: Database name
ro: Nume bază de date

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Token
ro: Simbol

en: tokens
ro: token-uri

en: Workflow
ro: Fluxul de lucru

en: Entity
ro: Entitate

en: Instructions
ro: Instructiuni

en: Info
ro: Informație

en: Results
ro: Rezultate

en: Style
ro: Stil

en: Session
ro: Sesiune

en: Bottom right
ro: Dreapta jos

en: Bottom left
ro: Stânga jos

en: Variables
ro: Variabile

en: Plugins
ro: Plugin-uri

en: Translation status
ro: Stare traducere

en: Float
ro: Virgulă mobilă

en: Values
ro: Valori

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: About
ro: Despre

en: not set
ro: nu este setat

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Suggestions
ro: Sugestii

en: Translate
ro: Traducere

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Use default
ro: Folosire implicită

en: Generate
ro: Generează

en: Properties
ro: Proprietăți

en: Bundle
ro: Pachet

en: Toolbar
ro: Bara de unelte

en: Source language
ro: Limbă sursă

en: Remember
ro: Memorare

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Choose language
ro: Alegeți limba

en: Workflows
ro: Fluxuri de lucru

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ro: Numele descifrabil de calculator este deja utilizat. Acesta trebuie să fie unic.

en: Singular form
ro: Formă de singular

en: Plural form
ro: Formă de plural

en: -- Select --
ro: -- Selectează --

en: Entity reference
ro: Referință entitate

en: Button label
ro: Eticheta butonului

en: Translated string (@language)
ro: Șir de caractere tradus (@language)

en: Action settings
ro: Configurări acțiune

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului
