AI (Artificial Intelligence) (1.2.8) - en to da translation catalogue (144 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Closed
da: Lukket

en: List
da: Vis

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Read more
da: Læs mere

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Action
da: Handling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: Message
da: Meddelelse

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Variable
da: Variabel

en: Image
da: Billede

en: Help text
da: Hjælpetekst

en: Required
da: Obligatorisk

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: UPPERCASE
da: Store bogstaver

en: lowercase
da: små bogstaver

en: View
da: Vis

en: Dimensions
da: Dimensioner

en: No modules found
da: Ingen moduler fundet

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Text
da: Tekst

en: User
da: Bruger

en: Continue
da: Fortsæt

en: Error
da: Fejl

en: Created
da: Oprettet

en: Advanced Settings
da: Avancerede indstillinger

en: All
da: Alle

en: Roles
da: Roller

en: Score
da: Karakter

en: Explanation
da: Forklaring

en: Contains
da: Indeholder

en: Add action
da: Tilføj handling

en: configure
da: indstil

en: Advanced
da: Avanceret

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: dimensions
da: dimensioner

en: Details
da: Detaljer

en: Amount
da: Beløb

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: An error occurred
da: Der opstod en fejl

en: Example
da: Eksempel

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Other
da: Anden

en: Role
da: Rolle

en: Ignore
da: Ignorér

en: String
da: Tekst

en: Temperature
da: Temperatur

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Provider
da: Udbyder

en: Arguments
da: Parametre

en: Optional
da: Valgfrit

en: Exposed Filters
da: Blotlagte filtre

en: Integer
da: Heltal

en: Close
da: Luk

en: Property
da: Egenskab

en: Labels
da: Etiketter

en: Database name
da: Database

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: install
da: installér

en: Tokens
da: Symboler

en: Token
da: Symbol

en: tokens
da: symboler

en: Replace
da: Erstat

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: No results found.
da: Ingen resultater fundet

en: Instructions
da: Vejledning

en: Results
da: Resultater

en: Style
da: Typografi

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: Quota
da: Kvote

en: Limits
da: Begrænsninger

en: Variables
da: Variable

en: Plugins
da: Udvidelsesmoduler

en: Translation status
da: Oversættelsesstatus

en: Float
da: Kommatal

en: Index
da: Indeks

en: Values
da: Værdier

en: Opened
da: Åbnet

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: About
da: Om

en: Field Name
da: Feltnavn

en: not set
da: ikke sat

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Suggestions
da: Forslag

en: Translate
da: Oversæt

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Entity type
da: Entity-type

en: Rule
da: Regel

en: Use default
da: Brug standard

en: Generate
da: Opret

en: Analyze
da: Analysér

en: Properties
da: Egenskaber

en: Boolean
da: Boolsk

en: Comma (,)
da: Komma (,)

en: Tab (\t)
da: Tabulator (\t)

en: Semicolon (;)
da: Semikolon (;)

en: Period (.)
da: Punktum (.)

en: Space ( )
da: Mellemrum ( )

en: Toolbar
da: Værktøjsbjælke

en: Translate Text
da: Oversæt tekst

en: Overwrite
da: Overskriv

en: Source language
da: Kildesprog

en: Search String
da: Søg efter

en: Remember
da: Husk

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: Choose language
da: Vælg sprog

en: Data source
da: Datakilde

en: Generic error message
da: Generisk fejlmeddelelse

en: Processing...
da: Behandler...

en: Workflows
da: Arbejdsgange

en: Exact
da: Præcis

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
da: Dette maskinlæsbare navn er allerede i brug. Det skal være unikt.

en: Singular form
da: Entalsform

en: Plural form
da: Flertalsform

en: -- Select --
da: --Vælg--

en: Entity reference
da: Entityreference

en: Button label
da: Knap etiket

en: Additional resources
da: Yderligere ressourcer

en: Translated string (@language)
da: Oversat streng (@language)

en: Action settings
da: Action
