AI (Artificial Intelligence) (1.3.0-beta1) - en to ps translation catalogue (76 entries)

en: Home
ps: کور

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Content
ps: منځپانګه

en: Type
ps: بڼه

en: List
ps: لړ

en: Actions
ps: چارې

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Read more
ps: نور ولولی

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Action
ps: چار

en: Tags
ps: بچوي

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: File
ps: دوتنه

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: None
ps: هېڅ يو

en: Message
ps: پيغام

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Weight
ps: وزن

en: Variable
ps: بدلیده

en: Link
ps: تړونی

en: Image
ps: انځور

en: Required
ps: غوښتى

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Default
ps: تلواله

en: View
ps: ليد

en: Advanced settings
ps: پرمخ تللی امستنې

en: Text
ps: متن

en: ID
ps: پېژند

en: User
ps: غړی

en: Continue
ps: دوام

en: Error
ps: تیروتنه

en: All
ps: ټول

en: Page
ps: پاڼه

en: To
ps: ته

en: Filter
ps: چاڼ

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: Width
ps: پلنوالى

en: Height
ps: لوړوالی

en: Details
ps: سپړنې

en: Configuration
ps: سازول

en: Other
ps: نور

en: Role
ps: ونډه

en: Ignore
ps: ناګارل

en: Maximum length
ps: ټولو زيات اوږدوالی

en: Arguments
ps: استدلالونه

en: Optional
ps: اختياري

en: Close
ps: تړل

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Database name
ps: توکبنسټ نوم

en: Are you sure you want to delete %name?
ps: تاسو ډاډه یاست په ړنګول د %name؟

en: Results
ps: پایلې

en: Style
ps: ډول

en: Bottom right
ps: لاندې ښی

en: Bottom left
ps: لاندې کيڼ

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Variables
ps: بدلیدنې

en: Plugins
ps: لګونونه

en: Skip to main content
ps: اصلي منځپانګه دانګل

en: About
ps: په اړه

en: - Select -
ps: - غوره -

en: Use default
ps: تلواله وکاروه

en: Properties
ps: ځانتياوې

en: Boolean
ps: هو-نه ييز (Boolean)

en: Bundle
ps: بنډل

en: Toolbar
ps: توکپټه

en: - All -
ps: - ټول -

en: Action settings
ps: چار امستنې
