AI (Artificial Intelligence) (1.3.0-rc1) - en to kn translation catalogue (106 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Closed
kn: ಮುಚ್ಚಲಾಗಿದೆ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Variable
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಬಹುದಾದ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Insert
kn: ಸೇರಿಸಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Advanced Settings
kn: ಸುಧಾರಿತ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Score
kn: ಅಂಕ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Model
kn: ಮಾದರಿ

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: An error occurred
kn: ಒಂದು ದೋಷ ಎದುರಾಗಿದೆ

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Ignore
kn: ಉಪೇಕ್ಷಿಸು

en: String
kn: ಸ್ಟ್ರಿಂಗ್

en: Arguments
kn: ಆರ್ಗ್ಯುಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Integer
kn: ಪೂರ್ಣಾಂಕ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Labels
kn: ಲೇಬಲ್‌ಗಳು

en: Database name
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಹೆಸರು

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: install
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸು

en: Replace
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Session
kn: ಉಪಆವೃತ್ತಿ

en: Bad Request
kn: ಸರಿಯಲ್ಲದ ಮನವಿ

en: Documents
kn: ದಸ್ತಾವೇಜುಗಳು

en: Environment
kn: ವಾತಾವರಣ

en: cancel
kn: ರದ್ದು ಮಾಡು

en: Collection
kn: ಸಂಗ್ರಹ

en: Variables
kn: ಚರಮೌಲ್ಯ

en: Plugins
kn: ಪ್ಲಗ್‌ಇನ್‌ಗಳು

en: Input
kn: ಆದಾನ

en: Float
kn: ತೇಲಿಸು

en: Index
kn: ಪರಿವಿಡಿ

en: Values
kn: ಮೌಲ್ಯಗಳು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Access denied.
kn: ನಿಲುಕಣೆಯನ್ನು ನಿರಾಕರಿಸಲಾಗಿದೆ.

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Suggestions
kn: ಸಲಹೆಗಳು

en: Output
kn: ಔಟ್‌ಪುಟ್

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Properties
kn: ಗುಣಗಳು

en: Boolean
kn: ಬೂಲಿಯನ್

en: Toolbar
kn: ಉಪಕರಣ ಪಟ್ಟಿ

en: Chat
kn: ಹರಟೆ

en: Overwrite
kn: ತಿದ್ದಿಬರೆ

en: Choose language
kn: ಭಾಷೆಯನ್ನು ಆಯ್ಕೆ ಮಾಡಿ

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ

en: Processing...
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ...

en: Professional
kn: ವೃತ್ತಿನಿರತ

en: Idle
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ
