AI (Artificial Intelligence) (1.3.0-rc2) - en to fi translation catalogue (154 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Closed
fi: Suljettu

en: List
fi: Lista

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Action
fi: Toiminto

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: None
fi: Ei mitään

en: Message
fi: Viesti

en: Response
fi: Vastaus

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Help text
fi: Ohjeteksti

en: Required
fi: Pakollinen

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: View
fi: Näytä

en: Dimensions
fi: Mittasuhteet

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Text
fi: Teksti

en: n/a
fi: ei mitään

en: User
fi: Käyttäjä

en: Continue
fi: Jatka

en: Error
fi: Virhe

en: Created
fi: Luotu

en: Advanced Settings
fi: Edistyneet asetukset

en: All
fi: Kaikki

en: Database
fi: Tietokanta

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Score
fi: Tulos

en: Filter
fi: Suodatus

en: Explanation
fi: Selitys

en: Variable name
fi: Muuttujan nimi

en: Contains
fi: Sisältää

en: Add action
fi: Lisää toimenpide

en: configure
fi: Muokkaa

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: dimensions
fi: koot

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Amount
fi: Määrä

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Send
fi: Lähetä

en: An error occurred
fi: Tapahtui virhe

en: Example
fi: Esimerkki

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Other
fi: Muu

en: Role
fi: Rooli

en: Ignore
fi: Ohita

en: String
fi: Merkkijono

en: Temperature
fi: Lämpötila

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Exposed Filters
fi: Paljastetut suodattimet

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Close
fi: Sulje

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Labels
fi: Osoitelaput

en: Database name
fi: Tietokannan nimi

en: Authored on
fi: Luotu

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Tokens
fi: Merkit

en: Token
fi: Muuttuja

en: tokens
fi: merkit

en: Replace
fi: Korvaa

en: Query
fi: Kysely

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Info
fi: Tieto

en: Results
fi: Tulokset

en: Style
fi: Tyyli

en: Session
fi: Sessio

en: Documents
fi: Dokumentit

en: Bottom right
fi: Alhaalla oikealla

en: Bottom left
fi: Alhaalla vasemmalla

en: Quota
fi: Kiintiö

en: cancel
fi: peruuta

en: Limits
fi: Rajat

en: Collection
fi: Kokoelma

en: Variables
fi: Muuttujat

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Translation status
fi: Käännöksen tila

en: Float
fi: Liukuluku

en: Index
fi: Indeksi

en: Expand
fi: Laajenna

en: Values
fi: Arvot

en: Opened
fi: Avoimet

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: About
fi: Tietoja

en: not set
fi: ei asetettuna

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Translate
fi: Käännä

en: Output
fi: Tuloste

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Rule
fi: Sääntö

en: Use default
fi: Käytä oletusarvoa

en: Generate
fi: Luo

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: Bundle
fi: Paketti

en: Comma (,)
fi: Pilkku (,)

en: Tab (\t)
fi: Sarkain (\t)

en: Semicolon (;)
fi: Puolipiste (;)

en: Period (.)
fi: Piste (.)

en: Space ( )
fi: Välilyönti ( )

en: Toolbar
fi: Työkalupalkki

en: Chat
fi: Pikaviestin

en: Translate Text
fi: Käännä teksti

en: View logs
fi: Näytä lokit

en: Overwrite
fi: Ylikirjoita

en: Source language
fi: Lähdekieli

en: Remember
fi: Muista

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: Choose language
fi: Valitse kieli

en: Workflows
fi: Työnkulut

en: Stream
fi: Streamaa

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
fi: Koneellisesti luettava nimi on jo käytössä. Sen pitää olla uniikki.

en: Image Field
fi: Kuvakenttä

en: Singular form
fi: Yksikkömuoto

en: Plural form
fi: Monikkomuoto

en: -- Select --
fi: -- Valitse --

en: Entity reference
fi: Entiteettiviittaus

en: Translated string (@language)
fi: Tallennettu merkkijono (@language)

en: No default
fi: Ei oletusta

en: Action settings
fi: Toiminnon asetukset
