AI (Artificial Intelligence) (1.3.0) - en to cy translation catalogue (86 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Closed
cy: Ar gau

en: List
cy: Rhestr

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Read more
cy: Darllen mwy

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: Tags
cy: Tagiau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: None
cy: Dim

en: Message
cy: Neges

en: - None -
cy: - Dim -

en: Weight
cy: Pwysau

en: Variable
cy: Newidiol

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Help text
cy: Testun cymorth

en: Required
cy: Yn ofynnol

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Insert
cy: Mewnosod

en: View
cy: Gweld

en: Dimensions
cy: Dimensiynau

en: Advanced settings
cy: Gosodiadau uwch

en: Text
cy: Testun

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Continue
cy: Parhau

en: Error
cy: Gwall

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Score
cy: Sgôr

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Explanation
cy: Eglurhad

en: Contains
cy: Yn cynnwys

en: configure
cy: ffurfweddu

en: Advanced
cy: Uwch

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Details
cy: Manylion

en: Unlimited
cy: Diderfyn

en: Send
cy: Anfon

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Other
cy: Arall

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: String
cy: Llinyn

en: Arguments
cy: Argiau

en: Optional
cy: Dewisol

en: Close
cy: Yn agos

en: Database name
cy: Enw'r Gronfa Ddata

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Replace
cy: Ailosod

en: Query
cy: Ymholiad

en: Results
cy: Canlyniadau

en: Style
cy: Arddull

en: Documents
cy: Dogfennau

en: cancel
cy: Diddymu

en: Translation status
cy: Statws cyfieithu

en: Offset
cy: Ongli

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: Error message
cy: Neges wall

en: Use default
cy: Defnyddio rhagosod

en: Analyze
cy: Dadansoddi

en: Properties
cy: Priodweddau

en: Comma (,)
cy: Atalnod (,)

en: Semicolon (;)
cy: Gwahannod (;)

en: Period (.)
cy: Atalnod llawn (.)

en: Space ( )
cy: Bwlch (  )

en: Remember
cy: Cofio

en: Choose language
cy: Dewis Iaith
