AI (Artificial Intelligence) (1.3.0) - en to oc translation catalogue (117 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Closed
oc: Tampat

en: List
oc: Listar

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: Action
oc: Accion

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Message
oc: Messatge

en: Response
oc: Responsa

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Variable
oc: Variabla

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Required
oc: Requesit

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: n/a
oc: n/d

en: User
oc: Utilizaire

en: Continue
oc: Contunhar

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Roles
oc: Ròtles

en: Score
oc: Marca

en: Filter
oc: Filtrar

en: Explanation
oc: Explicacion

en: Variable name
oc: Nom de la variabla

en: Contains
oc: Conten

en: configure
oc: configurar

en: Advanced
oc: Avançat

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Details
oc: Detalhs

en: Amount
oc: Montant

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Send
oc: Mandar

en: Example
oc: Exemple

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Other
oc: Autre

en: Role
oc: Ròtle

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Exposed Filters
oc: Filtres expausats

en: Integer
oc: Entièr

en: Close
oc: Tampar

en: Property
oc: Proprietat

en: Labels
oc: Etiquetas

en: Database name
oc: Nom de la basa de donadas

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: install
oc: installar

en: Tokens
oc: Getons (tokens)

en: Token
oc: Geton (token)

en: Query
oc: Requèsta

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Entity
oc: Entitat

en: No results found.
oc: O planhèm, cap de resultat es pas estat trobat.

en: Instructions
oc: Instruccions

en: Moderation
oc: Moderacion

en: Results
oc: Resultats

en: Style
oc: Estil

en: cancel
oc: anullar

en: Variables
oc: Variablas

en: Translation status
oc: Estatut de la traduccion

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: Index
oc: Indèx

en: Expand
oc: Desplegar

en: Values
oc: Valors

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: About
oc: A prepaus

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Translate
oc: Traduire

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Rule
oc: Règla

en: Use default
oc: Utilizar la valor per defaut

en: Generate
oc: Generar

en: Properties
oc: Proprietats

en: Bundle
oc: Paquet

en: Toolbar
oc: Barra d'aisinas

en: Translate Text
oc: Traduire lo tèxte

en: Overwrite
oc: Écraser

en: Source language
oc: Lenga d'origine

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Choose language
oc: Causir la lenga

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina ja es essent utilizat. Deu èsser unic.

en: Singular form
oc: Formation del singulier

en: Plural form
oc: Formation del plural
