AI (Artificial Intelligence) (1.3.0) - en to sv translation catalogue (162 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Closed
sv: Stängd

en: List
sv: Lista

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Read more
sv: Läs mer

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Action
sv: Åtgärd

en: Tags
sv: Etiketter

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: Message
sv: Meddelande

en: Response
sv: Svar

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Weight
sv: Vikt

en: Variable
sv: Variabel

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Help text
sv: Hjälptext

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Insert
sv: Infoga

en: View
sv: Visa

en: Dimensions
sv: Mått

en: Advanced settings
sv: Utökade inställningar

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: Add another
sv: Lägg till fler

en: User
sv: Användare

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Error
sv: Fel

en: Created
sv: Skapad

en: Advanced Settings
sv: Utökade inställningar

en: All
sv: Alla

en: Database
sv: Databas

en: Roles
sv: Roller

en: Score
sv: Poäng

en: Filter
sv: Filtrera

en: Explanation
sv: Förklaring

en: Contains
sv: Innehåller

en: Add action
sv: Lägg till åtgärd

en: configure
sv: konfigurera

en: Advanced
sv: Utökad

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: dimensions
sv: mått

en: Details
sv: Detaljer

en: Model
sv: Modell

en: Amount
sv: Belopp

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Send
sv: Skicka

en: Example
sv: Exempel

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Other
sv: Övriga

en: Role
sv: Roll

en: Ignore
sv: Ignorera

en: String
sv: Sträng

en: Temperature
sv: Temperatur

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Provider
sv: Leverantör

en: Arguments
sv: Argument

en: Optional
sv: Valfritt

en: Exposed Filters
sv: Exponerade filter

en: Integer
sv: Heltal

en: Append
sv: Lägg till

en: Close
sv: Stäng

en: Property
sv: Attribut

en: Labels
sv: Etiketter

en: Database name
sv: Databasens namn

en: Authored on
sv: Författad

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Tokens
sv: Ersättningstecken

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: tokens
sv: ersättningstecken

en: Replace
sv: Ersätt

en: Query
sv: Databasfråga

en: Workflow
sv: Arbetsflöde

en: Entity
sv: Objekt

en: Instructions
sv: Instruktioner

en: Info
sv: Information

en: Results
sv: Resultat

en: Style
sv: Stil

en: Documents
sv: Dokument

en: Bottom right
sv: Längst ned till höger

en: Bottom left
sv: Längst ned till vänster

en: Quota
sv: Kvot

en: Environment
sv: Miljö

en: cancel
sv: avbryt

en: Limits
sv: Begränsningar

en: Collection
sv: Samling

en: - Please select -
sv: - Var god välj -

en: Variables
sv: Variabler

en: Plugins
sv: Insticksprogram

en: Input
sv: Inmatning

en: Translation status
sv: Status för översättning

en: Float
sv: Flyttal

en: Index
sv: Förteckning

en: Expand
sv: Fäll ut

en: Values
sv: Värden

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: About
sv: Om

en: not set
sv: ej satt

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Suggestions
sv: Förslag

en: Translate
sv: Översätt

en: Output
sv: Mata ut

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Use default
sv: Använd standard

en: Generate
sv: Generera

en: Analyze
sv: Analysera

en: Properties
sv: Egenskaper

en: Boolean
sv: Boolesk

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Comma (,)
sv: Komma (,)

en: Tab (\t)
sv: Tabb (\t)

en: Semicolon (;)
sv: Semikolon (;)

en: Period (.)
sv: Punkt (.)

en: Space ( )
sv: Mellanslag ( )

en: Toolbar
sv: Verktygsrad

en: Translate Text
sv: Översätt text

en: Placement
sv: Placering

en: View logs
sv: Visa loggar

en: Source language
sv: Källspråk

en: Remember
sv: Kom ihåg

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Choose language
sv: Välj språk

en: Main content
sv: Huvudinnehåll

en: Processing...
sv: Bearbetar...

en: Token name
sv: Namn för ersättningstecken

en: Workflows
sv: Arbetsflöden

en: Exact
sv: Exakt

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
sv: Det maskinläsbara namnet används redan. Det måste vara unikt.

en: Singular form
sv: Singularform

en: Plural form
sv: Pluralform

en: -- Select --
sv: -- Välj --

en: Inputs
sv: Inmatningar

en: Entity reference
sv: Objektsreferens

en: Button label
sv: Etikett för knapp

en: Additional resources
sv: Ytterligare resurser

en: Translated string (@language)
sv: Översatt sträng (@language)

en: Plugin ID
sv: ID-nummer för plugin

en: AI Tools
sv: AI verktyg

en: AI settings
sv: AI-inställningar

en: Generate with AI
sv: Generera med AI
