AI (Artificial Intelligence) (1.3.1) - en to he translation catalogue (132 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Status
he: סטטוס

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Closed
he: סגור

en: List
he: רשימה

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Read more
he: קראו עוד

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Administration
he: ניהול

en: Action
he: פעולה

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: None
he: ללא

en: Message
he: הודעה

en: Response
he: תשובה

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: Variable
he: משתנה

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Help text
he: טקסט עזרה

en: Required
he: נדרש

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Insert
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Dimensions
he: מימדים

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Text
he: טקסט

en: n/a
he: -ללא-

en: User
he: משתמש

en: Continue
he: להמשיך

en: Error
he: שגיאה

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Roles
he: תפקידים

en: Score
he: ניקוד

en: Filter
he: סינון

en: Explanation
he: הסבר

en: Contains
he: מכיל

en: Add action
he: הוספת פעולה

en: configure
he: הגדרות

en: Advanced
he: מתקדם

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Details
he: פרטים

en: Amount
he: כמות

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Send
he: שלח

en: Configuration
he: הגדרות

en: Other
he: אחר

en: Role
he: תפקיד

en: Ignore
he: התעלמות

en: String
he: מחרוזת

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Provider
he: ספק

en: Arguments
he: ארגומנטים

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Exposed Filters
he: מסננים חשופים

en: Integer
he: שלם

en: Close
he: סגירה

en: Labels
he: תוויות

en: Database name
he: שם מסד הנתונים

en: Authored on
he: בתאריך

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Token
he: אסימון

en: tokens
he: אסימונים

en: Replace
he: החלפה

en: Query
he: שאילתה

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Entity
he: יישות

en: Instructions
he: הוראות הכנה

en: Info
he: מידע

en: Results
he: תוצאות

en: Style
he: סגנון

en: Session
he: תהליך

en: Documents
he: מסמכים

en: Bottom right
he: בתחתית מימין

en: Bottom left
he: בתחתית משמאל

en: cancel
he: בטל

en: Variables
he: משתנים

en: Plugins
he: פלאגינים

en: Translation status
he: מצב תירגום

en: Float
he: צף

en: Index
he: אינדקס

en: Expand
he: הרחב

en: Values
he: ערכים

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: About
he: אודות

en: not set
he: לא נקבע

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Markdown
he: הוזלה

en: Translate
he: תרגום

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Use default
he: השתמש בברירת המחדל

en: Analyze
he: נתח

en: Properties
he: מאפיינים

en: Boolean
he: בוליאני

en: Bundle
he: חבילה

en: Toolbar
he: סרגל כלים

en: Translate Text
he: תרגם טקסט

en: Source language
he: שפת מקור

en: Search String
he: מילת חיפוש

en: Remember
he: זכור

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: Choose language
he: בחירת שפה

en: Processing...
he: בתהליך עיבוד...

en: Workflows
he: תהליכי עבודה

en: Singular form
he: צורת יחיד

en: Plural form
he: צורת רבים

en: Entity reference
he: רפרנס ליישות

en: Label is required.
he: נדרשת תווית.

en: Translated string (@language)
he: מחרוזת טקסט מתורגמת (@language)
