AI (Artificial Intelligence) (1.3.1) - en to is translation catalogue (86 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Closed
is: Lokuð

en: List
is: Listi

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Read more
is: Lesa meira

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Administration
is: Stjórnun

en: Action
is: Aðgerð

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: None
is: Engin

en: Message
is: Skilaboð

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Variable
is: Breyta

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Help text
is: Hjálpartexti

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Insert
is: Setja inn

en: View
is: Skoða

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Text
is: Texti

en: ID
is: Kenni

en: n/a
is: á ekki við

en: User
is: Notandi

en: Continue
is: Halda áfram

en: Error
is: Villa

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Roles
is: Hlutverk

en: Filter
is: Sía

en: Explanation
is: Útskýring

en: Variable name
is: Nafn breytu

en: Contains
is: Inniheldur

en: Add action
is: Bæta við aðgerð

en: configure
is: stilla

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Details
is: Nánar

en: Amount
is: Upphæð

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: Send
is: Senda

en: Role
is: Hlutverk

en: Ignore
is: Hunsa

en: String
is: Strengur

en: Maximum length
is: Hámarkslengd

en: Arguments
is: Rök

en: Optional
is: Valkvætt

en: Integer
is: Heiltala

en: Close
is: Loka

en: Database name
is: Nafn gagnagrunns

en: Workflow
is: Vinnuflæði

en: Results
is: Niðurstöður

en: Style
is: Stíll

en: About
is: Um

en: Access denied.
is: Aðgangi hafnað.

en: - Select -
is: - Velja -

en: Translate
is: Þýða

en: Rule
is: Regla

en: Use default
is: Nota sjálfgefið

en: Analyze
is: Greina

en: Remember
is: Muna

en: Choose language
is: Veldu tungumál

en: -- Select --
is: -- Velja --
