AI (Artificial Intelligence) (1.3.1) - en to nn translation catalogue (70 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Closed
nn: Stengt

en: List
nn: Liste

en: Actions
nn: Handlingar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Read more
nn: Les meir

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: File
nn: Fil

en: Edit
nn: Rediger

en: None
nn: Ingen

en: Message
nn: Melding

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Weight
nn: Vekt

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Help text
nn: Hjelpetekst

en: Required
nn: Påkrevd

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Insert
nn: Set inn

en: View
nn: Sjå på

en: Advanced settings
nn: Avanserte innstillingar

en: User
nn: Brukar

en: Continue
nn: Hald fram

en: Error
nn: Feil

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Roles
nn: Roller

en: Filter
nn: Filtrer

en: Contains
nn: Inneheld

en: Add action
nn: Legg til handling

en: configure
nn: konfigurer

en: Details
nn: Detaljar

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Other
nn: Andre

en: Role
nn: Rolle

en: String
nn: Streng

en: Maximum length
nn: Maks lengde

en: Arguments
nn: Argument

en: Optional
nn: Valfri

en: Integer
nn: Heiltal

en: Close
nn: Lukk

en: Database name
nn: Databasenamn

en: Authored on
nn: Skrive

en: Workflow
nn: Arbeidsflyt

en: Info
nn: Informasjon

en: Session
nn: Økt

en: cancel
nn: avbryt

en: Float
nn: Flyttal

en: Index
nn: Indeks

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Translate
nn: Omset

en: Machine-readable name
nn: Datamaskinlesbart namn

en: Choose language
nn: Vel språk

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
nn: Det datamaskinlesbare namnet er i bruk frå før. Det må vera unikt.
