AI Agents (1.1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (46 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Actions
ja: アクション

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Action
ja: アクション

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Response
ja: レスポンス

en: Weight
ja: ウェイト

en: Required
ja: 必須

en: Parent
ja: 親

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: Image ID
ja: イメージ ID

en: Files
ja: ファイル

en: Question
ja: 質問

en: Roles
ja: 役割

en: Filter
ja: フィルター

en: File name
ja: ファイル名

en: Vocabulary ID
ja: ボキャブラリーID

en: Fields
ja: フィールド

en: Amount
ja: 量

en: Tools
ja: ツール

en: Key
ja: キー

en: Tokens
ja: トークン

en: Document
ja: ドキュメント

en: Translatable
ja: 翻訳可能

en: Description:
ja: 詳細：

en: Values
ja: 値

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Cardinality
ja: カーディナリティ

en: Step
ja: ステップ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Nothing
ja: なし

en: The description of the vocabulary.
ja: ボキャブラリーの説明。
