AI Agents (1.1.3) - en to ar translation catalogue (38 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Type
ar: النوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Action
ar: إجراء

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Response
ar: الجواب

en: Weight
ar: الوزن

en: Required
ar: ضروري

en: Parent
ar: الأب

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: Files
ar: الملفات

en: Question
ar: السؤال

en: Roles
ar: الأدوار

en: Filter
ar: انتقاء

en: Vocabulary ID
ar: المعرف ID للمعجم

en: Fields
ar: الحقول

en: Amount
ar: المبلغ

en: Tools
ar: الأدوات

en: Document
ar: وثيقة

en: Translatable
ar: قابل للترجمة

en: Values
ar: قيم

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Cardinality
ar: رئيسي

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Entity ID
ar: معرّف الكينونة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Nothing
ar: لا شيء
